• Łaty Drewniane

Drewno konstrukcyjne to różnego rodzaju elementy służące do budowy tarasów, podłóg i innych konstrukcji drewnianych. Firma Wood & Play oferuje deski, łaty i kontrłaty drewniane wykonane z sosnowego i świerkowego drewna.

Sposób wykonania i zabezpieczenia stanowi gwarancję trwałości, wytrzymałości i łatwości w obróbce. Sprawdź, jak wiele elementów drewnianych znajduje się w naszej ofercie i wybierz idealne dla siebie rozwiązanie.

Łaty drewniane - strugane i niestrugane

Łata drewniana to listwa, która na pierwszy rzut oka przypomina kantówkę - posiada przekrój kwadratowy lub prostokątny i zazwyczaj jest wykonana jest z drewna iglastego, sosnowego lub świerkowego.

Jeśli chodzi o wymiary, oferujemy łatwy drewniane o przekroju 38 x 58 x 4000 mm, 40 x 60 x 3000 mm oraz 40 x 60 x 4000 mm.

Łaty strugane, czyli heblowane są poddane wygładzeniu, dzięki czemu posiadają gładką powierzchnię i wykazują się większą ognioodpornością. Impregnacja ciśnieniowa stanowi dodatkową ochronę w przypadku elementów wykorzystywanych na zewnątrz.

Świetnie się sprawdzają także do wykańczania wnętrz i budowania konstrukcji ogrodowych, takich jak antresole czy ławki.

Łaty impregnowane będą odporne na czynniki atmosferyczne, dlatego mogą stanowić zewnętrzny drewniany element konstrukcyjny, na przykład jako pokrycie dachowe.

Z koleiłaty niestrugane i nieimpregnowane to po prostu surowe deski, które można wykorzystać w tym stanie lub poddać dalszej obróbce, w zależności od preferencji.

Wykorzystuje się je w miejscach niewidocznych ze względu na chropowatą strukturę i łatwość zabrudzenia oraz nienarażonych na wilgoć i pleśń czy szkodniki.

Łaty są zazwyczaj wykorzystywane w budowlance do tworzenia konstrukcji dachowych i więźby dachowej. Belki te można wykorzystać jako wsparcie dla stropu i ścian. Dzięki dużej wytrzymałości mogą unieść naprawdę ogromny ciężar, zmniejszając ryzyko zawalenia obiektu do minimum.

Kontrłaty drewniane

Kontrłata drewniana, nazywana także kantówką, to część więźby dachowej montowana w dachach skośnych.

Jest montowana na folię izolacyjną dachu, dzięki czemu tworzy przestrzeń między folią, a więźbą dachową, zapewniając właściwą cyrkulację powietrza i chroniąc przed tworzeniem się wilgoci. Pozytywnie wpływa także na przyczepność pokryć dachowych, ich prostszy montaż i ogólną funkcjonalność.

W połączeniu z łatą pozwala na montaż tzw. ołatowania, na którym jest mocowane pokrycie dachowe, na przykład dachówka, blachodachówka, blacha trapezowa.

Kontrłata zabezpieczona impregnatem sprawdzi się przy pracach remontowo-budowlanych wewnątrz, jak i na zewnątrz - w domu i ogrodzie. Jest odporna na działanie wilgoci, pleśń, szkodniki oraz zmienne warunki atmosferyczne.

Oferujemy wysokiej jakości kontrłaty niestrugane wykonane z impregnowanego drewna sosnowego o wymiarach 25 x 50 x 4000 mm, stosowane w pracach wewnętrznych i zewnętrznych. Są one wykonane z najwyższej jakości drewna, odpowiednio zabezpieczone i przechowywane, dlatego świetnie nadają się do prac budowlanych.

Łaty i kontrłaty w sprzedaży hurtowej

Z myślą o największych projektach remontowo-budowlanych umożliwiliśmy zakup łat wykonanych z drewna niestruganego najwyższej jakości w ilościach hurtowych dla firm z branży budowlanej.

W jednym pakiecie możesz kupić 1120 mb lub 864 mb produktu o różnych wymiarach w atrakcyjnej cenie. Pakiety hurtowe dostępne są w ciągłej sprzedaży, dlatego zapewniamy ciągłość w dostawie towarów.

Kontrłaty i łaty dachowe w ofercie Wood & Play

W naszym sklepie internetowym znajdziesz najwyższej jakości drewniane elementy konstrukcyjne o szerokim zastosowaniu. W kategorii "Łaty drewniane" oferujemy łaty i kontrłaty wykonane z drewna sosnowego i zaimpregnowane ciśnieniowe.

Nasze produkty odznaczają się wysoką klasą drewna, staranną obróbką i pełną ochroną przed czynnikami zewnętrznymi.

Niezależnie od tego, czy chcesz zakupić niewielką ilość materiałów na własny użytek czy też nawiązać dłuższą współpracę i zaopatrywać swoją firmę w materiałów budowlanych, skorzystaj z naszej oferty sprzedaży detalicznej i hurtowej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i złożenia zamówienia!

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot