• Deski tarasowe drewniane

Deski tarasowe wykonane z litego drewna mają niepowtarzalny urok. Naturalny materiał jest nie tylko zdrowy i przyjemny w dotyku, ale także unikalny.

Każda pojedyncza deska ma wyjątkowy wzór, a w połączeniu z innymi takimi elementami tworzy atrakcyjną aranżację. Poza estetyką równie ważna jest funkcjonalność. Dlatego naturalny wygląd drewna uzupełniają trwałość i wytrzymałość. Dostępne są też różne gatunki drewna, charakteryzujące się konkretną kolorystyką i twardością.

Rodzaje drewnianych desek tarasowych

Solidne deski na taras mogą być wykonane z wielu gatunków drewna, dzięki czemu różnią się kolorem i cechami fizycznymi. Do pokrywania tarasów są też wybierane deski kompozytowe, stanowiące mieszaninę mączki drzewnej z tworzywem sztucznym takim jak polichlorek winylu i poliuretan.

Chociaż ich zaletami są wysoka trwałość i różnorodność niestandardowych kolorów, często deski lite wypierają je swoją naturalnością.  Odpowiednio twarde drewno sprosta intensywnej eksploatacji, zwłaszcza jeśli będzie właściwie zabezpieczone.

Deski na taras - montaż

Bez względu na to, jakie deski na taras zostaną wybrane do wykończenia podłogi, funkcjonalność tego miejsca będzie zależna od sposobu ich ułożenia. Montaż desek musi się odbywać na odpowiednim gruncie. Należy też zwrócić uwagę na wybór systemu mocowania. Krok po kroku instrukcja montażu obejmuje:

  • przygotowanie podłoża – wylewka betonowa z odpowiednim spadkiem lub montaż na utwardzonym gruncie zmieszanym ze żwirem i zalanym betonem z piaskiem. W drugim przypadku wymagana jest ochrona przed chwastami oraz ułożenie bloczków betonowych,
  • układanie legarów – z mocowaniem ich do podłoża kotwami i kołkami rozporowymi,
  • montaż desek tarasowych za pomocą wkrętów wykonanych ze stali nierdzewnej.

Pielęgnacja i konserwacja drewnianych desek tarasowych

Drewniane deski tarasowe wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed działaniem czynników środowiskowych. W przeciwnym razie woda, intensywne nasłonecznienie i mikroorganizmy doprowadziłyby do szybkiej degradacji drewna.

Podstawę jego przygotowania stanowi odpowiednia impregnacja. Często sprzedawane w składach deski są już w ten sposób zabezpieczone. Jednak, aby zachować trwałość i estetykę drewna, warto pamiętać o regularnych zabiegach pielęgnacyjnych, w tym specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, które pomogą w utrzymaniu odpowiedniego stanu powierzchni drewna.

Nawet twarde drewno w wyniku intensywnej eksploatacji ulega wycieraniu i rysowaniu. Dlatego od czasu do czasu warto wykonać cyklinowanie, a następnie lakierowanie. Takie zabiegi pomogą w przywróceniu drewnu jego pierwotnego wyglądu oraz zabezpieczą przed dalszym uszkodzeniem.

Pielęgnacja i konserwacja tarasu wykonanego z drewna to proces, który pozwoli zachować jego piękno i trwałość na długi czas. Wymaga to regularnego czyszczenia, impregnacji oraz specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, aby drewno zachowało swoje naturalne cechy. 

Dlaczego warto kupić deski tarasowe sosnowe

Deska tarasowa to trwała i estetyczna opcja na taras. Wśród wielu rodzajów drewna na szczególną uwagę zasługują deski sosnowe. Warto pamiętać, że sosna to popularne drzewo w budownictwie drewnianym, dzięki czemu cieszy się uznaniem wśród inwestorów.

Charakteryzuje ją piękna, naturalna struktura oraz wyjątkowa trwałość, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Drewno sosnowe jest także łatwe w obróbce i przystępne cenowo, co czyni je idealnym wyborem dla osób poszukujących dobrego stosunku jakości do ceny.

W naszej ofercie znajdziesz deski wykonane ze starannie wyselekcjonowanego, polskiego drewna sosnowego, dzięki czemu pozwalają na stworzenie trwałego, a także estetycznego i stylowego tarasu, który będzie wspaniałym miejscem wypoczynku. Nasze deski tarasowe z drewna sosnowego charakteryzują się estetycznym wyglądem oraz odpornością na zmienne warunki atmosferyczne.

Dzięki naszym deskom, Twój taras będzie wyglądał perfekcyjnie przez długie lata. Jako profesjonalna firma, zawsze służymy wsparciem i pomocą przy wyborze odpowiednich produktów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą desek tarasowych sosnowych i do skorzystania z naszych usług.

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot