• Płoty lamelowe

Płot lamelowy to popularne rozwiązanie na prywatnych posesjach. Estetyczne ogrodzenie drewniane z delikatnym ażurowym zdobieniem pozwala na podniesienie poziomu prywatności, a jednocześnie stanowi eleganckie uzupełnienie architektury ogrodowej.

Jeżeli jesteś zainteresowany zaaranżowaniem swojego ogrodu w minimalistycznym stylu i naturalnymi materiałami, wybierz płot lamelowy dostosowany do Twoich potrzeb

Płoty lamelowe - droga do ochrony przed wiatrem i prywatności

Płoty lamelowe to ogrodzenia pełniące funkcję przesłon. Składa się z drewnianej ramy oraz mniejszych desek ułożonych poprzecznie lub skośnie. Ich charakterystycznym elementem są wypełnienia wykonane z drewnianych listew. Mogą też posiadać ozdobne łuki u góry z ażurowym wypełnieniem.

Z ich pomocą można stworzyć pełny płot drewniany i odgrodzić nim posesję od wzroku sąsiadów czy przechodniów, a także zgiełku i kurzu ulicznego. Spełni też rolę pergoli w ogrodzie, na działce czy na balkonie.

Ze względu na uniwersalny design i stabilną konstrukcję płot lamelowy może pełnić funkcję dekoracyjną, na przykład jako niewielki płotek przy altanie, ale także jako osłona przed wiatrem i spojrzeniami osób z zewnątrz.

Drewniane płoty lamelowe - konstrukcja i montaż

Konstrukcja płotu lamelowego składa się z drewnianej ramy, czyli przęsła i przytwierdzonych do niego mniejszych listewek. Montuje się je na tyle blisko siebie, aby pomiędzy nimi nie było prześwitów.

W zależności od modelu, płot lamelowy może mieć dodatkowo ażurowy prześwit, co doskonale pasuje do ogrodowej aranżacji i może pełnić formę pergoli dla ogrodowych roślin pnących.

Do samodzielnego montażu ogrodowego płotu drewnianego potrzebne będą panele lamelowe, kantówki, łączniki kątowe, kotwy oraz wkręty. Montaż nie należy do skomplikowanych. Wystarczy połączyć ze sobą panele z listewkami przy pomocy obejm

Pracę należy zacząć od wyznaczenia miejsc na kotwy, usytuowania ich w docelowym miejscu i osadzenia podstawy słupa. Następnie umieść pozostałe kotwy i słupy w odpowiednich odległościach, w regularnych odstępach.

Później przykręć kątowniki do słupków, rozmieszczając je w jednej linii, a na koniec osadź kantówki i zamontuj pozostałe panele.

Montaż ogrodzenia lamelowego jest szybki i prosty. W naszym sklepie znajdziesz płoty lamelowe z gotowym zestawem montażowym i przejrzystą instrukcją, co znacząco ułatwia ich postawienie.

Producent płotów lamelowych - zalety wyboru Wood & Play

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wysokiej jakości płoty lamelowe drewniane wykonane z naturalnego drewna sosnowego oraz impregnowane ciśnieniowo.

Dzięki temu zachowują wysokie walory dekoracyjne oraz znajdują zastosowanie w formie paneli osłonowych na całej posesji, zapewniając intymność i przytulność otoczenia.

Mogą też posłużyć jako nieduży płot oddzielający poszczególne strefy w ogrodzie, na przykład plac zabaw dla dzieci od strefy grillowej itd.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży materiałów drewnianych i dysponujemy nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi oraz wykwalifikowanymi pracownikami.

Dzięki temu wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie są wykonane z materiałów najwyższej jakości oraz odpowiednio zabezpieczone, by służyły na lata.

Ogrodzenie lamelowe - jak wybrać odpowiednie w ofercie Wood & Play? 

Poszukując idealnego ogrodzenia pasującego zarówno do Twojego ogrodu, jak i własnych potrzeb i upodobań, zwróć uwagę na takie parametry, jak: wysokość, szerokość, wykończenie, kolor oraz wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Jeżeli płot ma być też dekoracją ogrodu, warto wybrać modele z ażurowym wykończeniem i ozdobnym łukiem. A gdy ogrodzenie ma zapewniać ochronę przed spojrzeniami sąsiadów czy hałasem z ulicy, wybierz proste ogrodzenie całościowo wykonane z listew, bez żadnych prześwitów.

Płot lamelowy musi też być odpowiednio zaimpregnowany, aby był odporny na deszcz, śnieg, wiatr czy promienie słoneczne. Impregnacja ciśnieniowa to nowoczesna i bardzo skuteczna forma zabezpieczenia. Stosujemy ją we wszystkich drewnianych elementach.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty. Zapewniamy szeroki wybór produktów, szybką wysyłkę i konkurencyjne ceny.

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot