• Deski strugane

Deski strugane to jeden z podstawowych elementów wykorzystywanych w wielu pracach konstrukcyjnych i montażowych. Proces strugania sprawia, że deski zyskują odpowiednie wymiary i kształty i mają gładką powierzchnię.

Dzięki temu są znacznie prostsze w obróbce w porównaniu do drewna nieprzetworzonego. Są też trwalsze, bardziej stabilne i odporne na wpływ czynników zewnętrznych.

Zastosowanie desek struganych w domu i ogrodzie

Deski strugane, inaczej nazywane także heblowanymi mają szerokie zastosowanie zarówno w domu, jak i ogrodzie. Wykorzystuje się je do robienia mebli, podłóg, schodów, a także drewnianych tarasów, pergoli, altan, domków i ogrodzeń.

Są powszechnie stosowane w produkcji drewnianych regałów, półek, płotów, balkonów, drewnianej architektury ogrodowej, a także osłon i zabezpieczeń. Powszechnie wykonuje się z nich także huśtawki ogrodowe, donice ogrodowe czy elewację. Wysokiej jakości drewno to gwarancja stworzenia wysokiej jakości produktów.

Deski strugane czterostronne to najpopularniejszy rodzaj heblowanych desek. Są to deski posiadające gładkie ranty z każdej strony oprócz ich końców. Odznaczają się dużą estetyką wykonania i atrakcyjnością wizualną, dlatego są stosowane w produkcji mebli i elementów dekoracyjnych, w miejscach najbardziej widocznych. Są bardziej odporne na wilgoć, ogień, ale też szkodniki czy grzyby.

Z kolei deski strugane trzystronne posiadają gładką powierzchnię z trzech stron. Zwykle są używane przy budowie elewacji domów, umieszczając niewystruganą stronę do zewnątrz, po to, by deska wchłonęła więcej impregnatu i była lepiej zabezpieczona.

Gatunki, długość i szerokość drewna dostępnych w ofercie

Aby uzyskać idealne odwzorowanie projektu, należy wykorzystać do realizacji drewna o dostosowanych wymiarach - długości i szerokości. Nie bez znaczenia jest także gatunek drewna, gdyż każdy z nich odznacza się nieco innymi właściwościami, twardością czy naturalnym odcieniem.

W naszej ofercie znalazły się strugane deski sosnowe, impregnowane ciśnieniowo w kolorze oliwkowo-zielonym oraz fazowane. Deski konstrukcyjne o wymiarach 60 x 140 x 3000 mm sprawdzą się w różnego rodzaju inwestycjach, między innymi budowaniu stołów, regałów, blatów, mebli ogrodowych itd.

Deski tarasowe z drewna sosnowego o wymiarach 28 x 140 x 3000 mm sprawdzą się do budowy przydomowego tarasu. Montaż desek jest ułatwiony dzięki możliwości wykorzystania wkrętów. Pozwala to uzyskać stylowy i trwały taras w bardzo krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie pracy.

Producent desek heblowanych - Wood & Play

Marka Wood & Play wywodząca się z firmy Drewex to producent desek struganych posiadający własną produkcję. Dysponujemy tartakami, jak i wyspecjalizowanymi stolarniami i zakładami produkcyjnymi z profesjonalnymi ekipami montażowymi. To pozwala dbać o najwyższą jakość na każdym etapie produkcji przy zachowaniu konkurencyjnych cen.

Misją naszej firmy jest przede wszystkim zadowolenie - pracownika, kontrahenta i klienta. Jesteśmy przekonani, że pracownicy wykonujący swoją pracę z przyjemnością, oddadzą w nią całe swoje serce, a to przełoży się na produkty najwyższej klasy, które możemy zaproponować naszym Klientom.

Szeroki wybór desek struganych w ofercie Wood & Play

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór elementów drewnianych przystosowanych do różnych inwestycji. W kategorii "Drewno konstrukcyjne" znajdziesz różne rodzaje drewna będące ekologicznym i uniwersalnym surowcem. Oprócz suchych desek czterostronnie struganych oferujemy także: drewno KVH, deski tarasowe, deski podbitkowe, krawędziaki, łaty drewniane i płyty OSB.

Wszystkie dostępne produkty cechuje wysoka jakość oraz wytrzymałość, dlatego można je wykorzystywać w budownictwie, przy wykończeniu domów czy dachów. Z nami stworzysz każdy, nawet najbardziej wymagający projekt wykorzystując najlepsze elementy montażowe. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego lub odwiedzenia jednego z naszych sklepów stacjonarnych mieszczących się w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim.

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot