• Środki zabezpieczające drewno

Odpowiednio dobrane, wysokiej jakości środki do impregnacji drewna potrafią wpłynąć dodatnio na stan, jak i trwałość elementów konstrukcji drewnianych w Twoim ogrodzie. Mogą też na długi czas utrwalić ich wyjątkowe walory estetyczne takie jak rysunek drewna czy unikalny odcień oraz je podkreślić. Potrafią też skutecznie chronić drewno przed insektami czy innymi szkodliwymi czynnikami.

Ich wybór jest na tyle duży, że bez trudu znajdziesz taki środek, który sprosta Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Sprawdź ofertę, jaką ma dla Ciebie w tym zakresie firma Wood and Play.

Farby, Oleje i impregnaty do drewna

Regularnie przeprowadzana i właściwie wykonana impregnacja drewna jest niezwykle ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym drewnianych konstrukcji. Ważne, aby wcześniej wybrać odpowiednie środki zabezpieczające drewno w określony sposób.

W ofercie Wood and Play znajdziesz szeroki wybór tego typu środków o konkretnym przeznaczeniu. Są to:

  • doskonałej jakości farby zewnętrzne do ochrony powierzchni drewnianych przed trudnymi warunkami atmosferycznymi;
  • innowacyjne impregnaty do drewna o wszechstronnym działaniu: ochronnym, dekoracyjnym oraz impregnującym;
  • specjalne oleje do drewna, które regulują wilgotność drewna i jednocześnie stanowią ochronę przed niszczycielskimi warunkami atmosferycznymi.

Sprawdź, czym się cechuje i jak dokładnie działa wymieniona chemia do drewna. Dowiedz się też na czym polega ich skuteczność i wybierz środek do ochrony drewna idealny dla Twoich potrzeb.

Ochrona drewna przed czynnikami zewnętrznymi - od wilgoci po szkodniki

Wszelkiego rodzaju drewniane konstrukcje, które posiadasz w swoim ogrodzie, a jakie stanowią jego wyjątkową dekorację, mogą z czasem stracić swój wygląd i charakter. Może zniszczyć je wilgoć, mróz, a także nadmiar słońca. Zagrożeniem dla kondycji Twoich drewnianych konstrukcji mogą okazać się również grzyb oraz atak różnego rodzaju szkodników. Masz jednak możliwość uchronienia ich zarówno przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych, jak i osłabiającym delikatne elementy drewniane atakiem owadów. Temu celowi służą różnego rodzaju środki ochrony drewna.

W jaki sposób chemia do drewna może pomóc Ci w ochronie Twoich mebli czy innych dodatków z drewna?

Oleje do drewna

Preparaty te tworzą na powierzchni drewnianych konstrukcji lazurową powłokę. Dzięki temu stanowią one ochronę drewna przed deszczem i promieniami słonecznymi. Dodatkową zaletą ich użytkowania jest zapobieganie powstawaniu i rozwojowi pleśni, sinizny, grzybów. Jest to możliwe, gdyż w ich składzie znajduje się substancja biobójcza.

Farba do drewna – zewnętrzna

Wykazuje ona działanie ochronno – dekoracyjne. Pomalowane nią na wybrany kolor elementy drewniane, zyskują właściwości hydrofobowe (odporność na wilgoć z powietrza i opady deszczu). Farby tego rodzaju posiadają w swoim składzie filtr UV, co z kolei zabezpiecza drewno przed niszczącym działaniem słońca.

Impregnaty do drewna

Te dostępne w sklepie Wood and Play zostały wzbogacone w unikatowy składnik, czyli Teflon™ surface protector. Dzięki temu impregnat rozszerza swoje ochronne działanie również na zabezpieczenie drewnianych konstrukcji przed biokorozją, czyli przed: sinizną, grzybami pleśniowymi i glonami.

Zastosowanie i metody impregnacji - od pędzla do zanurzenia

Dla efektywnej ochrony i konserwacji drewna ważne są nie tylko dobre jakościowo preparaty o unikalnym składzie. Równie istotna jest właściwa technika aplikacji danego środka. Dlaczego? To, jaką metodę impregnacji zastosujesz, ma ogromy wpływ na stopień przeniknięcia danego środka w głąb elementów drewnianych. Tym sposobem będziesz miał pewność, że zabezpieczyłeś je kompleksowo. Ponadto właściwie przeprowadzona impregnacja ma też wpływ na długość okresu ochrony.

Jakie są najczęstsze metody impregnacji?

Nakładanie środka za pomocą pędzla lub wałka – to najprostszy ze sposobów, który sprawdzi się idealnie w przypadku, gdy stosujesz farbę do drewna.

Metoda zanurzeniowa – drewno zanurzasz w mieszaninie substancji ochronnych, dzięki czemu mogą one przeniknąć dogłębnie, a tym samym stanowić szczelniejszą barierę ochronną; w ten sposób możesz nakładać oleje do drewna oraz impregnaty.

Preparaty do zabezpieczenia i konserwacji drewna w WOOD AND PLAY

Drewniane konstrukcje takie jak meble ogrodowe, czy architektura drewniana do ogrodu to piękno samo w sobie. Niestety bez zapewnienia im odpowiedniej pielęgnacji i ochrony, szybko mogą stracić swoje walory estetyczne. Nie będą też przy tym mogły pełnić swoich funkcjonalności. Możesz tego uniknąć, stosując chemię do drewna i dobierając ją odpowiednio do swoich potrzeb i oczekiwań.

W naszym sklepie znajdziesz środki wysokiej jakości o doskonałym działaniu oraz dużej skuteczności. Są to preparaty, które w zależności od Twoich potrzeb mogą oprócz ochrony drewna, wpłynąć dodatnio i podkreślić jego walory estetyczne.

Zadbaliśmy o szeroki wybór tego typu preparatów, które wyróżniają:

  • unikatowy skład;
  • wyjątkowa skuteczność;
  • doskonałe działanie;
  • szerokie zastosowanie.

W ofercie znajdziesz:

  • specjalistyczne impregnaty do drewna – ochronne (bezbarwne) oraz ochronno-dekoracyjne (dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej);
  • łatwe w stosowaniu oleje do drewna o szerokim spektrum działania;
  • bezzapachowe zewnętrzne farby do drewna – działające ochronnie i dekoracyjnie; dostępne w szerokiej gamie barw.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszym asortymentem i wybraniu takiej chemii do drewna, która będzie stanowiła wyjątkowo skuteczną i długotrwałą jego ochronę. To środki, które są przy tym wydajne oraz ułatwią Ci samodzielne przeprowadzenie konserwacji drewna w Twoim ogrodzie.

Zapraszamy!

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot