• Impregnaty do drewna

Chcesz, aby Twoje drewniane meble czy inne elementy wykonane z drewna, zachwycały niezmiennie swoim urokiem i zachowały funkcjonalność? Zadbaj o nie odpowiednio, sięgając po specjalne preparaty, jakimi są impregnaty do drewna. To środki o szerokim spektrum działania. Są przy tym łatwe w użytkowaniu i bezpieczne.

Impregnaty do drewna na zewnątrz - zabezpiecz swoje drewno na długo!

Drewniane elementy architektury ogrodowej oraz meble drewniane znajdujące się na zewnątrz, są narażone na działanie wielu szkodliwych czynników. Należą do nich przede wszystkim: zmienne warunki atmosferyczne, promienie UV oraz biokorozja.

Możesz je przed nimi skutecznie i długotrwale chronić. W jaki sposób? Sięgając po specjalistyczne środki ochrony drewna takie jak nowoczesne impregnaty do drewna – zwykłe i kolorowe. Zobacz, na czym polega ich działanie oraz skuteczność. Dowiedz się, do jakiego rodzaju powierzchni drewnianych są one przeznaczone.

Dobrej jakości impregnat do drewna na zewnątrz to produkt wyróżniający się szerokim spektrum działania. Jest on niezastąpiony przy pracach pielęgnacyjnych, konserwatorskich i odświeżających. Stosując go regularnie, sprawiasz, że drewno nabiera określonych właściwości, czyli staje się bardziej odporne na niszczące czynniki. Impregnat do drewna idealnie nadaje się do zabezpieczania drewna konstrukcyjnego, z którego najczęściej wykonywane są: wiaty garażowealtany czy drewniane elementy architektury znajdujące się na zewnątrz budynków.

Jak działa taki preparat?

Nasączone impregnatem drewniane elementy stają się wysoce odporne na procesy biodegradacji. Ponadto zostają one wyposażone w warstwę ochronną przed:

  • opadami atmosferycznymi, które mogą doprowadzić do pojawienia się na nich grzyba czy pleśni; zwilgotniałe drewno ma też tendencję do wypaczania i gnicia;
  • promieniowaniem UV – słońce nadmiernie nagrzewając powierzchnię drewna, powoduje jego wysychanie, a w efekcie także pękanie; powstałe w drewnianych konstrukcjach uszkodzenia, mogą okazać się świetnym schronieniem dla insektów; słońce może też prowadzić do blaknięcia i szarzenia, co bywa sporym zagrożeniem dla mebli ogrodowych;
  • silnym mrozem – który może doprowadzić do uszkodzenia delikatnej struktury drewna, a tym samym do osłabienia całej konstrukcji drewnianej.


Kolorowe impregnaty do drewna

Wymienione powyżej właściwości typowo ochronne oferują bezbarwne impregnaty do drewna. W sklepie Wood and Play znajdziesz również kolorowe impregnaty do drewna. Czym się różnią od swoich bezbarwnych odpowiedników?

Są to preparaty, których formuła została wzbogacona o pigment barwnikowy. Dostępne w sklepie Wood and Play kolory impregnatów do drewna obejmują aż 14 różnych odcieni. Paleta barw obejmuje następujące kolory: sosna złocista, orzech włoski, teak naturalny, mahoń amerykański, sekwoja kalifornijska, palisander królewski, palisander indyjski, wenge afrykańskie, antracyt szary, dąb bielony, dąb winchester, złoty dąb, mahoń, orzech. 

Z pomocą tego typu preparatów możesz:

  • podkreślić i wydobyć naturalne piękno znajdujących się na Twojej posesji konstrukcji drewnianych – wtedy wybieraj te kolory, które odpowiadają naturalnym odcieniom drewna typu: orzech włoski czy mahoń;
  • zmienić wygląd drewnianych konstrukcji czy elementów, aby stanowiły jeszcze piękniejszą ozdobę Twojej posesji – wówczas wybieraj mniej typowe odcienie jak np. antracyt szary czy mahoń amerykański.

Nasze kolorowe impregnaty do drewna nadają wyjątkowo ładny wygląd malowanym powierzchniom, gdyż zapewniają im matowe wykończenie. Preparaty te posiadają też w swoim składzie substancje, które wyposażają malowane powierzchnie drewniane w takie właściwości jak: wysoka odporność na biokorozję, a także wzmacniają strukturę drewna.

Impregnaty do ochrony drewna w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym

W naszym sklepie internetowym, jak i stacjonarnym znajdziesz szeroki wybór impregnatów do ochrony drewna. Są to preparaty o unikatowej formule, dzięki czemu stały się jeszcze skuteczniejsze.

Są to innowacyjne wysokiej jakości impregnaty wzbogacone o dodatek specjalnej substancji niezbędnej do zabezpieczenia drewna surowego, jak i elementów drewnopodobnych. Tym składnikiem jest Teflon™ surface protector.

Oferowane przez nasz sklep impregnaty do drewna są przy tym łatwe w aplikacji i bezpieczne w użytkowaniu.

Odwiedź nasz sklep już dzisiaj. Sprawdź naszą ofertę i wybierz preparat najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Zapraszamy!

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot