• Drewno KVH

Drewno KVH  to nowoczesny materiał konstrukcyjny. W naszej ofercie sprzedaży posiadamy kantówki KVH klejone, wyprodukowane z drzewa świerkowego. Suszone są w komorach suszarniczych, czterostronnie strugane i heblowane.

Odznaczają się klasą wytrzymałości C24. Drewno KVH to surowiec, z którego wykonuje się konstrukcje budowlane i tarasowe. Wykorzystuje się je również do budowy ogrodowych elementów aranżacji przestrzeni.

Brak produktów do wyświetlenia

Czym jest drewno konstrukcyjne KVH?

Drewno konstrukcyjne KVH to kantówki klejone po długości na mikrowczepy, które posiadają niezwykle precyzyjne parametry. Ich krawędzie są fazowane. Dzięki zastosowaniu tej nowoczesnej technologii, można uzyskać dowolną długość belki. Produkowane są z drewna iglastego, między innymi świerka. Jest to w pełni certyfikowany materiał budowlany.

Zastosowanie drewna KVH

Drewno KVH to drewno, które ma bardzo szerokie zastosowanie. Idealnie sprawdza się do budowy domów i elementów nośnych, w tym ścian w technologii szkieletowej. Można je również wykorzystać jako belki stropowe.
To drewno konstrukcyjne jest również stosowane przy budowie dachów, garażu, sauny fińskiej i wszelkiego rodzaju elementów konstrukcyjnych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Ponadto, dzięki wysokiej klasie wizualnej, drewno KVH można spożytkować jako element aranżacji małej architektury ogrodu. Można go również użyć jako legary pod deski tarasowe lub podłogowe.
KVH to materiał odporny na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego można go wykorzystać do budowy altanki, pergoli, antresoli i różnego rodzaju zadaszeń. Ponadto sprawdza się w budownictwie podczas prac przy elewacjach budynków.

Zalety drewna KVH

Drewno KVH C24 ma wiele zalet. Po pierwsze, jest to materiał w pełni naturalny i ekologiczny. Do jego klejenia stosuje się żywicę. Po drugie, jest suszone komorowo do wilgotności ~15%. Ten proces umożliwia wyeliminowanie zarodników pleśni i grzybów. Dodatkową zaletą tego typu obróbki jest to, że drewno nie musi być impregnowane.

Dzięki temu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i trwałością. Do tego jest odporne na korozję, uszkodzenia mechaniczne, deformacje, zmiany kształtu i ogień. Jeśli dodatkowo odpowiednio je zaimpregnujemy, posłuży przez długie lata.

Poza tym to drewno spełnia wymagania izolacyjne. Sprawdza się jako element konstrukcyjny, wymagający stabilności wymiarowej. Dzięki swoim właściwościom użytkowym, można je wykorzystać do budowy różnych konstrukcji, nawet półek czy regałów.

Drewno konstrukcyjne KVH w sklepie Wood & Play

W naszym sklepie Wood & Play posiadamy w sprzedaży drewno konstrukcyjne KVH w czterech rozmiarach: 40 x 120 mm, 60 x 120 mm, 60 x 160 mm, 120 x 120 mm. W zależności od indywidualnych potrzeb, drewno klejone warstwowo możemy przygotować jako belki o długości od 3m do 13 m.

Gwarantujemy, że nasze drewno konstrukcyjne C24 zostało wyprodukowane zgodnie z europejską normą EN 1912. Potwierdzają to odpowiednie certyfikaty. Wysuszone drewno klejone ma szerokie zastosowanie. Sprawdzi się do budowy wszelkiego rodzaju konstrukcji drewnianych. W naszym sklepie jest dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot