• Wiaty Dwustanowiskowe

Wiata garażowa to lekka konstrukcja z zadaszeniem umożliwiająca parkowanie samochodu na posesji. Stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego garażu. W zależności od potrzeb możesz wybrać wiatę samochodową jedno- lub dwustanowiskową.

Dostępne w naszej ofercie wiaty garażowe do samodzielnego montażu to produkty najwyższej jakości. Dostępne są w różnych wymiarach, dzięki czemu możesz je dopasować idealnie do swoich oczekiwań.

Zalety wyboru wiaty drewnianej dwustanowiskowej

Garażowa wiata dwustanowiskowa to solidna konstrukcja na słupach z trzema ściankami - dwiema bocznymi i jedną tylną. Wiata wykonana z drewna sosnowego to doskonały wybór, jeżeli zależy Ci na połączeniu estetyki, funkcjonalności i odporności na warunki zewnętrzne.

Wiaty garażowe dostępne w naszej ofercie wykonane są z wysokiej klasy drewna sosnowego lub świerku skandynawskiego gięto-klejonego warstwowo w klasie GL-24. Konstrukcja jest dodatkowo zabezpieczona poprzez impregnację ciśnieniową środkiem bezbarwnym, dzięki czemu nie jest ono podatne na pochłanianie wilgoci, co osłabiłoby strukturę całej konstrukcji.

Konstrukcja dachu umożliwia pokrycie go płytą PVC, płytą poliwęglanowągontem albo deskami, co pozwoli na dodatkowe zabezpieczenie zaparkowanych samochodów. Dach znajduje się pod nachyleniem kilkunastu stopni, co chroni go przed zaleganiem śniegu i zarwaniem. Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym istnieje możliwość postawienia wiaty na prywatnej posesji bez wcześniejszego zgłoszenia.

Wiata z drewna sosnowego idealnie wpasuje się w miejski pejzaż, tworząc spójną całość z nowocześnie wykończonym domem. Świetnie prezentuje się przy budynkach wykończonych betonem architektonicznym, kamieniem naturalnym, z dużą ilością przeszkleń.

Ale będzie też idealnym dodatkiem do posesji utrzymanej w stylu rustykalnym, gdzie nie brakuje naturalnych materiałów i odcieni, wykończenia budynku w drewnie oraz dużej ilości roślinności. To uniwersalne rozwiązanie także na działkę czy teren domku letniskowego.

Wiata garażowa to rozwiązanie całoroczne. Ochroni samochód przed opadami deszczu i śniegu w okresie jesienno-zimowym, dużym nasłonecznieniem w okresie letnim czy też opadaniem pyłków kwitnących roślin wiosną.

Wszystkie te czynniki mogą wpłynąć negatywnie nie tylko na wygląd samochodu pod względem estetycznym, ale też stopniowo niszczyć lakier samochodowy. Wystarczy jednak zakupić wiatę samochodową, by zapewnić ochronę pojazdom przed tymi czynnikami i wydłużyć jego żywotność.

Wiaty garażowe dwustanowiskowe - 6x6m, 6x5m i 5x5m

Uwzględniając zróżnicowane oczekiwania naszych klientów, proponujemy wiaty garażowe dwustanowiskowe w różnych wymiarach. Najczęściej wybierane to te o wymiarach (po dachu): 6 x 6m, 6 x 5m oraz 5 x 5m, co daje średnio 26 m2 powierzchni użytkowej. Wiaty z dwoma stanowiskami z powodzeniem pomieszczą dwa samochody osobowe.

Zastosowanie różnych wymiarów, a także niestandardowych kształtów zadaszeń pozwala na zyskanie większej ilości miejsca do parkowania. Dzięki temu wiaty są bardziej funkcjonalne, a przy tym prezentują się atrakcyjnie pod względem estetycznym.

Dodatki, które będą Ci potrzebne do realizacji wiaty dwustanowiskowej

Ze względu na to, że nasze wiaty drewniane są przeznaczone do samodzielnego montażu, potrzebne są także elementy i narzędzia dodatkowe, by móc go wykonać.

W każdym zestawie znajduje się szczegółowa instrukcja montażowa, a także lista elementów niezbędnych do prawidłowego złożenia wiaty. Niektóre z nich są dołączone do zestawu, inne należy dokupić. Wszystkie dostępne są w ofercie sklepu WOOD AND PLAY.

W zestawie znajdziesz konstrukcję drewnianą wiaty, komplet okuć do jej złożenia, a niekiedy także pokrycie dachu płytą poliwęglanową czy stalowe wkręty farmerskie w ocynku.

Dodatkowo należy się zaopatrzyć w kotwy mocujące konstrukcję do podłoża, torxy i śruby 6-kątne do kotew oraz opcjonalnie wybrane pokrycie dachowe, jeżeli nie dołączono go do zestawu.

Wybierając te elementy montażowe, zwróć uwagę na ich zabezpieczenie przed korozją. Najlepsze będą te wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej proszkowo. Dzięki temu, pomimo zmiennych warunków atmosferycznych, nie pokryją się rdzą, a co za tym idzie, nie osłabią całej konstrukcji.

Z kolei aby zadbać o elementy drewniane wiaty garażowej i przedłużyć jej żywotność, warto też zaopatrzyć się w odpowiedni impregnat i regularnie przeprowadzać niezbędną konserwację. Dzięki temu wiata będzie służyć przez długie lata i nie straci swojego atrakcyjnego wyglądu.

Wiaty garażowe na dwa auta - w ofercie WOOD AND PLAY

Jeżeli poszukujesz nowoczesnej, estetycznej i dopracowanej wiaty garażowej na dwa samochody, zapoznaj się z naszą ofertą. Każda nasza wiata jest tworzona pod okiem doświadczonych fachowców, którzy dbają o każdy, najdrobniejszy detal.

Jako producent stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość materiałów użytych na każdym etapie tworzenia konstrukcji oraz na zapewnieniu łatwego montażu dla każdego klienta.

Dodatkowo zaopatrzysz się u nas we wszelkie materiały pomocnicze, niezbędne przy samodzielnym montażu wiaty. A korzystając z naszego poradnika, z powodzeniem wykonasz samodzielny montaż, nawet nie mając doświadczenia w tej dziedzinie.

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot