• Artykuły metalowe

Profesjonalne konstrukcje drewniane wymagają zastosowania odpowiednich elementów montażowych takich, jak okucia czy kotwy. Artykuły metalowe zajmują ważne miejsce w ofercie naszego sklepu. Na budownictwie znamy się jak mało kto. Wiemy, czego oczekują od nas nasi Klienci i wiemy, jakie produkty im oferować, aby spełnić wszelkie wymagania i potrzeby.

Oferujemy doskonałej jakości artykuły metalowe w rozmaitym wydaniu. W naszym asortymencie można znaleźć okucia małe, zawiesia z karabińczykiem, podstawy słupa oraz kotwy: wbijane, typu U oraz typu H. Nasze produkty z metalu świetnie sprawdzą się przy budowie rozmaitych konstrukcji drewnianych, m.in. wiat, zadaszeń, huśtawek do ogrodu, altanek. Dostępne u nas artykuły metalowe zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są odporne na działanie warunków atmosferycznych, a także solidne i trwałe. U nas doskonała jakość zawsze idzie w parze z atrakcyjną ceną. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu!

Kotwy do ziemi o różnych właściwościach to akcesorium niezbędne do mocowania różnych elementów małej architektury wokół domu, takich, jak ogrodzenia, altany czy pergole.

W zależności od rodzaju montowanego przedmiotu oraz podłoża należy dobrać odpowiednią kotwę, która zapewni bezpieczeństwo i stabilność montażu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje kotew i ich zastosowanie.

Metalowe kotwy wbijane do ziemi

Kotwy wbijane do ziemi, nazywane także szpicami lub dołownikami, służą do montażu słupków drewnianych, ogrodzeń, pergoli, wiat, zadaszeń, drewutni, domków narzędziowych czy prywatnych placów zabaw.

Skutecznie łączą słup czy kantówkę z podłożem takim, jak trawa, piasek czy nieutwardzony grunt. Są szczególnie polecane przy budowie lekkich konstrukcji z drewna.

Użycie trwałych materiałów sprawia, że są odporne na działanie warunków atmosferycznych i gwarantują solidność, stabilność i bezpieczeństwo montowanej konstrukcji.

Kotwy do gruntu wkręcane

Kotwa wkręcana do gruntu to idealne rozwiązanie, gdy słupy montowanych elementów nie są ustawione prostopadle do ziemi, lecz pod pewnym kątem. Doskonale sprawdzają się do montażu płotów, altanek ogrodowych, wiat czy huśtawek na nieutwardzonym gruncie, na przykład w piasku czy na trawie. Są łatwe w montażu, solidne i stabilne.

Kotwy do słupków ogrodzeniowych

Kotwy do montowania słupków ogrodzeniowych pozwalają na prawidłowe zamontowanie ogrodzenia oraz zachowanie jego stabilności. W zależności od potrzeb można wybrać kotwy wbijane pod słupek ogrodzeniowy, kotwy przykręcane na beton lub kotwy na pręcie pod słupek ogrodzeniowy.

Wybór odpowiedniego rodzaju kotew będzie zależał od podłoża, do jakiego chcemy przymocować ogrodzenie. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci ocynku galwanizowanego zabezpiecza kotwy przed korozją i wydłuża ich żywotność.

Kotwy do betonu

Kotwy do betonu najczęściej wykorzystywane są do mocowania elementów wsporczych konstrukcji, takich, jak wsporniki belek czy podstawy słupa. Są doskonałą alternatywą w sytuacji, gdy nie dysponujemy zaawansowanymi narzędziami i zależy nam na szybkim montażu.

Kotwy betonowe są umieszczane we wstępnie wywierconych otworach w betonie i kotwione w nich przez siły tarcia występujące między kotwą, a ściankami wywierconego otworu.

Najczęściej stosowaną kotwą do stabilizacji ciężkich konstrukcji w betonie jest kotwa ekspresowa. Ma ona klips rozporowy, czyli pierścień, który w czasie montażu klinuje się w otworze.

Technika montażu polega na tym, że po wbiciu kotwy dokręcamy ją przy użyciu klucza dynamometrycznego w taki sposób, by stożkowy koniec rozpierał pierścień i docisnął go do ścianek otworu.

Kotwy typu U i H do ułatwienia montażu

Spośród kotew do betonu do montażu różnych konstrukcji wyróżniamy jej dwa rodzaje: kotwy typu U oraz kotwy typu H. Wybór odpowiedniej kotwy gwarantuje prawidłowy montaż, który przetrzyma niekorzystne warunki.

Kotwy typu U są łącznikiem słupa lub kantówki, które chcemy na stałe zamontować w fundamencie. Ich kształt i budowa umożliwia nie tylko jej zabetonowanie, ale też zamontowanie na gotowej wylewce.

Aby to zrobić, należy wywiercić otwór i zamocować w nim dolną część kotwy przy pomocy kleju montażowego, nazywanego także kotwą chemiczną. Kotwy typu U regulowane pozwalają na dostosowanie szerokości kotwy do naszych potrzeb. Stosuje się je przy montażu płotów, pergoli, altan czy wiat.

Kotwy typu H są łącznikiem słupa lub kantówki, który betonujemy bezpośrednio w ziemi. Jego konstrukcja drabinkowa zapewnia wyjątkowo wytrzymałe zakotwienie. Dlatego kotwy tego typu są używane głównie przy montażu ciężkich i masywnych konstrukcji oraz w miejscach, które są narażone na oddziaływanie silnego wiatru.

Różnorodność kotew i ich uniwersalne zastosowanie sprawiają, że montowane elementy będą stabilne i wytrzymają trudne warunki panujące na zewnątrz. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz popularne rodzaje kotew przeznaczonych do montażu w betonie lub nieutwardzonym gruncie.

Wykonane ze stali i dodatkowo zabezpieczone ocynkiem galwanicznym lub ogniowym są odporne na wilgoć, niskie temperatury i inne niekorzystne czynniki.

Inne artykuły metalowe dostępne w naszym sklepie

Oprócz różnego rodzaju kotew stalowych, znajdziesz u nas także inne artykuły metalowe niezbędne w budownictwie. Są to między innymi:

  • okucia metalowe różnej wielkości,
  • zawiesie z karabińczykiem,
  • obejmy metalowe kwadratowe i okrągłe.

Dostępność i przesyłka - zakupy bez problemów

W naszym sklepie realizujemy zamówienia z całej Polski. Udostępniamy różne metody dostarczenia towaru. Klienci mogą bezpłatnie odebrać towar w jednym z naszych sklepów stacjonarnych w Szczecinie lub Gorzowie Wielkopolskim. Poza tym dostarczamy towar w promieniu 150 km od Gorzowa, a koszt dostawy jest ustalany indywidualnie.

Skupiamy się na dostępności kotew w sklepie, opcjach przesyłki oraz na tym, jak łatwo i szybko można zrealizować zakupy. Podkreślamy też możliwość Oprócz tego dostępna w naszym sklepie jest usługa kurierska na terenie całej Polski, a koszt jest jednakowy dla każdego zamówienia.

W razie wątpliwości lub problemów z dobraniem odpowiednich materiałów zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami dla indywidualnego doradztwa. Gwarantujemy szybką realizację zamówień, dużą dostępność asortymentu oraz fachową pomoc przy wyborze potrzebnych akcesoriów budowlanych.

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot