• Oleje do drewna

Oleje do drewna to bardzo przydatne i wszechstronnie działające preparaty, z którymi zapewnisz swoim drewnianym konstrukcjom idealny wygląd na długie lata. Uchronisz je także przed niszczycielskim działaniem warunków zewnętrznych, ale i atakiem szkodników.

Właściwości i zastosowanie oleju do drewna

Chcąc zachować walory estetyczne oraz funkcjonalność swoich drewnianych mebli ogrodowych czy innych konstrukcji z drewna, musisz o nie właściwie dbać. Najlepiej zrobisz to, wykorzystując odpowiedni rodzaj preparatów do ochrony i pielęgnacji powierzchni drewnianych.

Do najczęściej stosowanych metod konserwacji powierzchni drewnianych należy olejowanie. Jest to prosty, ale niezwykle skuteczny i wszechstronny zabieg. Do jego wykonania potrzebny będzie Ci ekologiczny i prosty w użyciu olej do drewna. Jakie ma właściwości ten preparat i w jakim celu się go używa?

Oleje do drewna wykazują działanie ochronne, oferując przy tym szerokie spektrum zabezpieczenia. Pokryte nimi powierzchnie stają się odporniejsze na: szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, ataki insektów oraz pojawienie się pleśni i grzybów.

Tego rodzaju preparaty wpływają na trwałość elementów drewnianych. Olej ma zdolność wnikania w głąb pokrywanych powierzchni. Dzięki temu elementy te stają się o wiele mocniejsze, a powstające na ich powierzchni uszkodzenia ulegają regeneracji.

Wymienione działanie wykazują bezbarwne ochronne oleje do drewna. W sprzedaży możesz również spotkać oleje do drewna barwiące. W ich składzie prócz substancji ochronnych znalazły się również pigmenty barwiące. Ich zastosowanie nie tylko wpływa na trwałość i odporność konstrukcji drewnianych, ale również podkreśla ich wyjątkowe walory estetyczne, jak na przykład naturalny rysunek drewna.

Jakie mają zastosowanie oleje do drewna?

Tego rodzaju preparaty możesz wykorzystać do:

  • odświeżania wyrobów lub konstrukcji drewnianych;
  • konserwacji powierzchni drewnianych o różnym przeznaczeniu i rozmiarze;
  • impregnacji drewnianych mebli ogrodowych oraz wszelkich elementów małej architektury ogrodowej.

Co ważniejsze – o ile producent nie podaje inaczej - wybrany olej do drewna możesz stosować zarówno do zewnętrznych powierzchni z drewna, jak i tych, które znajdują się wewnątrz Twojego domu jak np. drewniane podłogi, meble z drewna, ozdoby drewniane, akcesoria i przybory wykonane z drewna.

Oleje i farby do drewna na zewnątrz

Chcąc skutecznie zabezpieczyć drewno przed zniszczeniem, a jednocześnie podkreślić jego wygląd możesz sięgnąć również po farbę zewnętrzną do drewna. Posiada ona podobne właściwości co olej do drewna, z tą różnicą, że tworzy ona na powierzchni elementów drewnianych warstwę ochronną, ale nie wnika wewnątrz struktury drewna.

Inna znacząca różnica, między olejem a farbą do drewna, polega na lepszej ochronie przed wilgocią, jaką oferuje farba. Jest to możliwe, ponieważ wyposaża ona pokrywane fragmenty drewna we właściwości hydrofobowe. Tym sposobem również wpływa na ich trwałość.

Oleje z kolei posiadają rozszerzony pakiet ochrony o bardzo przydane w ochronie drewna na zewnątrz właściwości biobójcze. Oznacza to, że konstrukcjom drewnianym niegroźne są już nie tylko wilgoć, czy promienie UV. Stają się one też odporne na ataki szkodników.

Oleje do mebli ogrodowych i konstrukcji drewnianych

W przypadku, gdy szukasz oleju do mebli ogrodowych i elementów architektury ogrodowej wykonanych z drewna, wybierz olej, który posiada właściwości zabezpieczające drewno przed działaniem wilgoci. Tego typu preparat powinien również nadawać wybranym powierzchniom drewnianym właściwości hydrofobowych.

Najlepszy olej do konserwacji mebli ogrodowych to również środek, który zabezpieczy ich powierzchnię przed starzeniem, czyli przed łuszczeniem oraz pękaniem.

Regularna konserwacja i pielęgnacja konstrukcji oraz mebli drewnianych ma ogromny wpływ na ich żywotność. Dzieje się tak, ponieważ oleje mają zdolność przenikania w głąb drewna. Tym samym nie tylko chronią jego zewnętrzną powierzchnię, ale przede wszystkim wzmacniają jego strukturę. W efekcie Twoje meble, czy inne dowolne konstrukcje z drewna, mogą cieszyć Twoje oko swoim pięknem przez długi czas.

Oleje do drewna to także gwarancja, że potraktowane nimi powierzchnie drewniane nie stracą swoich właściwości, jak i funkcjonalności.

Nasza oferta olejów do drewna

Oleje do drewna to niezwykle przydatne i bardzo skuteczne środki ułatwiające pielęgnację rozmaitych powierzchni drewnianych. Możesz je wykorzystać zarówno do odświeżenia, jak i do konserwacji drewna.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór środków zabezpieczających drewno przeznaczonych do różnych powierzchni drewnianych. Przygotowując swoją ofertę, zadbaliśmy o to, abyś mógł jak najlepiej dobrać ten preparat do swoich potrzeb.

Jakie oleje do drewna oferujemy w naszym sklepie Wood and Play? Są to:

Obecne w naszym sklepie oleje do powierzchni drewnianych to produkty PREMIUM. Oznacza to, że masz do czynienia z produktem, który:

  • oferuje wysoką skuteczność;
  • jest bezpieczny w użyciu;
  • posiada unikalną formułę;
  • łatwo się go użytkuje;
  • gwarantuje wysoką wydajność.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą olejów do drewna i wybrania takiego preparatu, który będzie stanowił odpowiedź na Państwa wszelkie potrzeby.

Zapraszamy! 

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot