• Paliki ogrodowe

Paliki ogrodowe to uniwersalne elementy małej architektury, które można wykorzystać przede wszystkim do wydzielania i odgradzania przestrzeni ogrodowej, ale też do wytyczania ścieżek i chodników na posesji, jako element ozdobny podtrzymujący rośliny ogrodowe, a nawet przy budowaniu tarasu o różnych poziomach wysokości. Dobrej jakości paliki ogrodowe to gwarancja trwałości i atrakcyjnego wyglądu.

W ofercie sklepu WOOD AND PLAY znajdziesz najwyższej jakości paliki ogrodowe wykonane z naturalnego drewna sosnowego o wszechstronnym przeznaczeniu. Sprawdź!

Poznaj nasze paliki drewniane

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć uniwersalnych palików ogrodowych ostrzonych o różnych wymiarach. Wykonane są z naturalnego drewna sosnowego impregnowanego ciśnieniowo. Dzięki temu paliki mają piękny, oliwkowo-zielony odcień, a jednocześnie są zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, takimi, jak wilgoć czy promieniowanie UV.

Paliki wykonane z drewna sosnowego są bardzo wytrzymałe, dlatego stanowią doskonałe rozwiązanie do prowadzenia wysokich i ciężkich roślin ogrodowych, kształtowania i formowania młodych drzew i drzewek oraz wytyczania kwietników, rabat i innych części ogrodu.

Ciśnieniowa impregnacja zapewnia ochronę drewna, ale też środowiska, gdyż żadne szkodliwe substancje nie przenikają do gleby po wbiciu palików głęboko w ziemię. Można więc z powodzeniem je stosować w ogródkach, sadach czy warzywnikach.

Natomiast drewno jako naturalny, odnawialny surowiec można z łatwością przetworzyć, chociażby na opał, gdy paliki ogrodowe nie będą już potrzebne.

Specyfikacja produktu - wszystko, co musisz wiedzieć

Mając na uwadze różne potrzeby naszych klientów, przygotowaliśmy drewniane paliki ogrodowe dostępne w różnych wariantach. Oferujemy paliki drewniane ostrzone strugane z naturalnego drewna sosnowego impregnowanego ciśnieniowo w kolorze oliwkowo-zielonym. Dostępne są różne wymiary:

  • długość 100 cm i średnica 5 cm,
  • długość 150 cm i średnica 5 cm,
  • długość 150 cm i średnica 6 cm,
  • długość 200 cm i średnica 6 cm.

Duży wybór rozmiarów pozwala na dopasowanie palików do swoich potrzeb. Wykorzystasz je w przydomowym ogródku, na działce czy w sadzie, by ochronić swoje drzewa i krzewy na okres zimy przed silnym wiatrem, mrozem czy opadami śniegu.

Dzięki wysokim palikom o długości 150 cm i 200 cm drzewka nie przewrócą się ani nie złamią pod wpływem silnych podmuchów wiatru. Będą też rosnąć we właściwym kierunku, by latem cieszyć swoich pięknym, zdrowym wyglądem i rozłożystymi gałęziami.

Paliki drewniane sprawdzą się też do zabezpieczenia ogrodzenia Twojego domu lub ogrodu. Umieszczone w rzędzie pozwolą na równe rozpięcie linek i wyznaczenie linii ogrodzenia czy ścieżki.

Warto nadmienić, że naturalne drewno nie jest doskonałe i może mieć pewne drobne wady, takie jak rysy czy pęknięcia. Nie wpływają one jednak na jakość o trwałość drewnianych produktów.

Dbamy o to, by drewniane elementy były dokładnie zheblowane, dopuszczalna jest jednak mała szorstkość i słabo widoczne fale na powierzchni drewna. Dopuszczalne są też pojedyncze sęki częściowo wypadnięte lub pęknięte, kieszenie żywiczne, pęknięcia nie na wskroś z jednej strony powstające na etapie suszenia drewna oraz przebarwienia.

Te wszystkie niedoskonałości sprawiają, że drewno wygląda szlachetnie, a elementy drewniane niepowtarzalnie. Kołki drewniane mogą więc stanowić element estetyczny wystroju ogrodu.

Jak wybrać odpowiedni palik do swojego ogrodu?

Dobór drewnianych palików ogrodowych pod względem wymiarów, czyli długości i średnicy zależy przede wszystkim od planowanego zastosowania. W przypadku zabezpieczenia roślin warto dobrać je pod kątem jej wysokości. Innego podparcia potrzebują młode drzewka owocowe, a innego uprawa wysokich pnączy.

Zbyt niski palik może nie spełnić swojej funkcji ochronnej i pod wpływem rosnącej rośliny przewróci się razem z nią. Z kolei zbyt wysoki palik nie będzie wyglądać estetycznie i może zaburzyć prawidłowy wzrost roślin.

Inaczej wygląda budowanie ogrodzeń w oparciu o paliki drewniane. Powinny one mieć taką długość, jak docelowa wysokość ogrodzenia. Jeżeli okaże się, że zakupisz zbyt długie paliki, wystarczy, że wbijesz je nieco głębiej w ziemię.

Proces zamawiania i odbioru

Jeżeli szukasz wysokiej jakości palików ogrodowych, zapoznaj się z naszą ofertą i złóż zamówienie przez stronę internetową. Gwarantujemy dużą dostępność produktów oraz natychmiastową wysyłkę.

Paczki wysyłamy kurierem na całą Polskę. Możesz też bezpłatnie odebrać towar osobiście w naszym sklepie stacjonarnym w Gorzowie Wielkopolskim lub Szczecinie.

Koszt dostawy do 150 kilometrów od Gorzowa Wielkopolskiego ustalany jest indywidualnie. Aby poznać szczegóły, skontaktuj się z nami telefonicznie. W naszych sklepach akceptujemy płatności gotówką w walucie PLN lub EUR, kartami Visa, Visa Electro, Maestro i MasterCard, a także płatności zbliżeniowe.

W przypadku zakupów internetowych klient może wybrać płatność BLIK, kartą płatniczą, przelewem elektronicznym poprzez system płatności imoje oraz przelewem tradycyjnym. Nasz sklep internetowy korzysta z systemu płatności Przelewy24, który jest najszybszą i najwygodniejszą formą płatności.

Oprócz tego obsługujemy kredyt ratalny w opcji e-raty od Santander Consumer Bank w przypadku większych zakupów. Zapraszamy do złożenia zamówienia lub odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego!

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot