• Krawędziaki

Drewno konstrukcyjne znajduje bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie zarówno tradycyjnym, jak i w małej architekturze ogrodowej. Popularne krawędziaki są idealnym materiałem do postawienia garażu, wiaty ogrodowej czy altany na działce rekreacyjnej.

 

Duży wybór wymiarów pozwala dobrać najlepszy wariant zarówno do masywnych zadaszeń tarasowych, jak i lekkich pergoli czy przepierzeń.

Krawędziaki drewniane – gdzie się sprawdzą?

Krawędziaki drewniane mają formę belek o prostokątnym lub kwadratowym przekroju. Ich głównym przeznaczeniem jest podtrzymywanie konstrukcji stropu w celu przeniesienia ciężaru na ściany. W rzeczywistości jednak ten element konstrukcyjny może być wykorzystany wszędzie, gdzie niezbędne jest zastosowanie podpory czy szkieletu o takich samych wymiarach.

Krawędziaki czy też kantówki drewniane doskonale nadają się do budowy mebli – jako nogi czy ramy łóżek. Są niezastąpione przy konstruowaniu zadaszeń tarasów, pergoli, wiat garażowych, drewutni i innych elementów małej architektury ogrodowej.

Kantówki drewniane – popularne wymiary

Kantówka drewniana, którą oferujemy w Wood&Play, ma przekrój kwadratowy. Jest dostępna w czterech wariantach:

  • kantówka 9 x 9 cm o długości 3 m,
  • kantówka 7 x 7 cm o długości 3 m,
  • kantówka 9 x 9 cm o długości 2,4 m,
  • kantówka 7 x 7 cm o długości 2,4 m.

Kantówki i krawędziaki są wykonane z naturalnego drewna wysokiej jakości i impregnowane metodą zanurzeniową. Dlatego wykazują odporność na działanie czynników środowiskowych i mogą być stosowane w konstrukcjach zewnętrznych. Gotową konstrukcję warto dodatkowo zabezpieczyć olejem pielęgnacyjnym lub innym impregnatem.

Zastosowanie drewnianych kantówek

Kantówki, podobnie jak krawędziaki, sprawdzą się w konstrukcjach ogrodowych i budowanych w domu. To świetny materiał na elementy mebli takie jak nogi łóżek, stołów czy ław. Z kantówek można tworzyć szkielety zabudowy, np. szaf wnękowych.

W ogrodzie sprawdzą się jako słupki płotów odgradzających kompostowniki, szkielety domków narzędziowych, pergoli czy piaskownic.

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot