Czy wiesz, że pokrycie dachu wiaty garażowej ma spore znaczenie dla jej funkcjonalności? Na przykład dach z poliwęglanu świetnie ochroni Twoje auto przed gradobiciem. Z kolei z PVC będzie stanowił dobre zabezpieczenie przed wilgocią. Zobacz, z czego jeszcze może być wykonane pokrycie dachowe wiaty garażowej i jakie są właściwości tych materiałów.

Spis treści: 

Masz dom z ogrodem i jesteś posiadaczem auta, ale brak miejsca nie pozwala Ci na wybudowanie ogrzewanego garażu? Możesz postawić na swojej działce konstrukcję o podobnej funkcjonalności. Jest nią drewniana wiata garażowa.

Aby pełniła funkcję ochronną, jej dach musi zostać pokryty odpowiednim materiałem. Zobacz, co nadaje się na pokrycie dachu wiaty garażowej. Sprawdź wady i zalety poszczególnych surowców.

Poznaj asortyment sklepu Wood & Play oferującego pokrycia dachowe i estetyczne wiaty garażowe drewniane. Dowiedz się, ile skorzystasz na takim rozwiązaniu.

Pokrycie dachu wiaty garażowej z blachy

Ocynkowana blacha to jedno z klasycznych i ponadczasowych rozwiązań w przyściennych wiatach garażowych. Czy to dobre rozwiązanie? Tak, ponieważ ten materiał cechuje szereg zalet. Najważniejsze z nich to:

 • trwałość;
 • odporność na uszkodzenia mechaniczne;
 • właściwości antykorozyjne.

Ponadto blaszany dach wiaty garażowej nie koroduje i trudno go uszkodzić. Blaszany dach jest lekki. Występuje w wielu wariantach kolorystycznych, co pozwala nadać mu estetyczny wygląd i dopasować do aranżacji ogrodu.

Może Cię zainteresować: Budowa wiaty drewnianej krok po kroku

blacha na wiatę garażową

Zadaszenie na samochód z poliwęglanu

Zadaszenie samochodu może być również wykonane z płyt poliwęglanowych. Jakie są jego zalety?

 1. Ten surowiec zapewni pojazdowi świetną ochronę przed deszczem.
 2. Stosując go, stworzysz wiatę garażową, która zabezpieczy auto przed gradem czy ciężkim śniegiem.
 3. Poliwęglan jest też odporny na działanie skrajnie różnych temperatur.
 4. Płyty poliwęglanowe trudno uszkodzić w jakikolwiek sposób.

Zadaszenie wiaty samochodowej z PVC

PVC to kolejny, bardzo funkcjonalny surowiec, który nadaje się na wykonanie zadaszenia wiaty. Materiał ten posiada liczne zalety:

 • jest antykorozyjny;
 • doskonale przepuszcza światło;
 • jest odporny na wilgoć i działanie promieni słonecznych;
 • świetnie radzi sobie ze środkami chemicznymi – jest więc łatwy do utrzymania w czystości.

Pokrycie dachu wiaty garażowej z PVC jest łatwe w montażu. Dzięki swojej lekkości sprawia wrażenie, że sama konstrukcja – mimo dużej stabilności – też taka jest.

płyty PVC na zadaszenie wiaty garażowej

Folia jako materiał na pokrycie wiaty na samochód

Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć dach wiaty, a tym samym swoje auto, zastosuj folię dachową. Stanowi ona dobre i solidne zabezpieczenie przed zawilgoceniem. Jest to niezwykle ważne dla zachowania sprawności pojazdu.

Dach wiaty z gontu bitumicznego

Na pokrycie dachu wiaty garażowej drewnianej nadaje się również gont bitumiczny. Co zyskujesz dzięki jego zastosowaniu? Twój dach staje się wyjątkowo trwały, a auto jest świetnie chronione przed wpływem:

 • mrozu;
 • wiatru;
 • promieni słonecznych;
 • opadów atmosferycznych.

Poza tym gonty nadają dachowi, jak i całej konstrukcji uniwersalny charakter, a jednocześnie dodają im elegancji. Gont bitumiczny wpisuje się również w modny i ponadczasowy trend eko, ponieważ powstaje z drewna – najbardziej ekologicznego surowca wykorzystywanego w przemyśle budowlanym.

Podsumowanie

Jaki powinien być dach wiaty garażowej drewnianej? Oczywiście solidny i trwały. Dzięki temu poprawia funkcjonalność samej konstrukcji. Im jest bardziej szczelny i odporny na warunki atmosferyczne, tym lepszą ochronę zapewnia samochodom.

Ponadto dach pełni funkcję swoistej dekoracji. Ma to znaczenie dla walorów estetycznych samej budowli, jak i aranżacji ogrodu. Dlatego tak ważny jest wybór najlepszego materiału na pokrycie dachowe wiaty.

W naszej ofercie znajdziesz wiaty garażowe i dachy na wiaty garażowe wykonane z najwyższej jakości surowców. Oznacza to, że:

 • zapewnisz doskonałą ochronę swojemu pojazdowi na długie lata;
 • masz dostęp do pokryć w dużej gamie kolorystycznej;
 • dostajesz gwarancję przystępnej ceny.

Dodatkowo możesz u nas znaleźć domki ogrodowe o różnym przeznaczeniu, jak i akcesoria ogrodowe oraz elementy architektury ogrodowej. Wszystkie zostały wykonane z wysoce trwałego drewna z drzew iglastych. Zapraszamy!