• Wiaty garażowe

Wygoda, funkcjonalność, oszczędność czasu i środków, a przy tym design, który bez problemu wpasuje się w bryłę każdego budynku. Tak można w skrócie podsumowaćwiaty garażowe w ofercie Wood & Play. Dowiedz się więcej!

Wiaty samochodowe jednostanowiskowe, dwustanowiskowe i trzystanowiskowe

Carport ogrodowy to doskonała alternatywa dla tradycyjnego garażu. Carporty są łatwe i szybkie w montażu oraz znacznie tańsze w budowie niż garaż. Dodatkowo postawienie wiaty przy budynku mieszkalnym do 50 m2 nie wymaga nawet zgłoszenia! To duże ułatwienie dla prywatnych osób, które potrzebują takiej budowli na swojej działce.

W naszej ofercie znajdziesz wiaty samochodowe jednostanowiskowe, dwustanowiskowe i trzystanowiskowe. Zarówno wolnostojące, jak i przyścienne oraz z pomieszczeniem gospodarczym. Czym się charakteryzują i jak dostosować wybór wiaty do swoich potrzeb?

Jak sama nazwa wskazuje, wiata jednostanowiskowa może pomieścić jeden pojazd. Analogicznie wiaty dwu- i trzystanowiskowe mogą osłonić 2 lub 3 samochody.

Budowle dostępne w Wood & Play spełniają różne potrzeby, ale łączy je funkcjonalność, jakość i wysoka estetyka. Wszystkie propozycje zostały wykonane z impregnowanego ciśnieniowo drewna. To sprawia, że są trwałe oraz odporne na działanie warunków atmosferycznych.

W ofercie producenta znajdziesz wiaty z dachem oraz bez pokrycia dachowego – ta druga opcja umożliwi Ci dopasowanie ostatecznego wyglądu wiaty do stylu reszty zabudowy.

Poza tym, jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz wybierać pomiędzy wiatami wolnostojącymi i przyściennymi oraz wariantami z pomieszczeniem gospodarczym.

Wiata wolnostojąca doskonale sprawdzi się wtedy, kiedy masz na działce dużo miejsca lub nie możesz umieścić jej przy innym budynku. Jeśli tylko masz taką możliwość, warto wybrać wiatę wolnostojącą z budynkiem gospodarczym, ponieważ taka konstrukcja będzie bardziej uniwersalna.

Jeśli nie masz miejsca na garaż ani wiatę wolnostojącą, wiata przyścienna będzie dla nich doskonałą alternatywą. Zajmuje znacznie mniej miejsca, a przy tym zapewnia równie skuteczną ochronę karoserii pojazdu. Dodatkowo uniwersalna drewniana konstrukcja sprawia, że można bez problemu dopasować ją do bryły budynku.

Wymiary nowoczesnych wiat garażowych

W Wood & Play znajdziesz wiaty o różnych wymiarach. Przykładowo najmniejsza wiata jednostanowiskowa w naszej ofercie, model Granit, ma 300 x 500 cm (wysokość słupka 210 cm), a największa zadaszona wiata na jedno auto, elegancka Alaska, 379 x 614 cm. Z kolei wiata dwustanowiskowa może mieć od 585 x 580 cm do 720 x 500 cm.

Wiaty można dodatkowo obudować ścianami, pokryć zadaszeniem z płyty PVC lub poliwęglanowej oraz zaimpregnować na pożądany kolor.

Wiaty garażowe drewniane – montaż i utrzymanie

Przybliżony czas montażu wiaty garażowej to około 8 godzin w przypadku dwóch osób. Zanim rozpoczniesz montaż, przygotuj odpowiednie narzędzia, takie jak: ołówek, metrówka, młot do kotew lub wiertarka do kotew oraz drabina. Następnie wystarczy postępować według instrukcji – znajdziesz ją w zakładce „Montaż i instrukcja”.

Drewno to wytrzymały i ekologiczny materiał, a wykonane z niego wiaty prezentują się bardzo estetycznie. Żeby jednak to schronienie na długo zachowało swoje właściwości, trzeba o nie regularnie dbać.

Raz do roku warto zaimpregnować całą konstrukcję – zapobiegnie to rozwojowi grzybów i pleśni oraz niszczeniu drewna. Warto też na bieżąco monitorować, czy budowla nie wymaga dodatkowych napraw. Dzięki tym zabiegom posłuży Ci ona przez lata i na długo zachowa idealny wygląd!

Dlaczego warto kupować wiaty garażowe od producenta?

Wiaty garażowe od Wood & Play to wyroby najwyższej jakości, które prostotę montażu i wygodę użytkowania łączą z estetycznym designem. Wszystkie modele zostały wykonane z wytrzymałego drewna – sosnowego lub pochodzącego ze świerku skandynawskiego. Są to gatunki znane ze swojej odporności na czynniki zewnętrzne, a przy tym można je wybarwić na dowolny kolor.

Wiaty są także funkcjonalne, uniwersalne, a dodatkowo przystępne cenowo – to znacznie tańsza opcja niż garaż, poza tym prosta wiata może stać się szkieletem dla tego typu budynku.

Warto też dodać, że Wood & Play to najlepsze, miejsce, gdzie możesz kupić wiaty garażowe drewniane. Nasze usługi świadczone są kompleksowo – jeśli nie masz czasu lub ochoty na montaż wiaty we własnym zakresie, napisz do nas na maila lub odwiedź wybrany sklep w Szczecinie lub Gorzowie Wielkopolskim!

SZYBKA WYSYŁKA

wiele opcji do wyboru

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat SSL

14 DNI NA WYMIANĘ

i zwrot