Ogród dla dzieci powinien być bezpiecznym i inspirującym miejscem, które zachęca do aktywności fizycznej i pozwala rozwijać zainteresowania. Warto wydzielić w nim specjalną strefę, która będzie przeznaczona dla dzieci, a jednocześnie będzie sprzyjać zabawie i odpoczynkowi.

Jeśli chcesz, aby dziecko spędzało więcej czasu na świeżym powietrzu, powinieneś mu zapewnić odpowiednie warunki.

Przydomowy ogród jest idealnym miejscem do zabawy, szczególnie w ciepłych miesiącach. Zadbaj więc o właściwe jego wyposażenie i zamów w naszym sklepie domki ogrodowe, piaskownice, elementy torów przeszkód czy wieże zabaw.

Spis treści: 

Place zabaw, huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownice – bezpieczne i kreatywne

Specjalnie zaprojektowana przestrzeń powinna być przede wszystkim miejscem do zabawy i poznawania świata. Najważniejsze jest, aby stworzyć przyjazne i bezpieczne otoczenie, w którym dzieci będą mogły rozwijać się i cieszyć swobodą ruchu.

Należy zadbać o odpowiednie wyposażanie, wykonane z solidnych materiałów, które będzie przyjazne dla najmłodszych.

W Wood and Play znajdziesz wiele ciekawych produktów, dzięki którym stworzysz prawdziwe centrum zabaw dla swoich pociech. Oferujemy między innymi:

Nieodłącznym elementem domowego placu zabaw jest piaskownica. Powinna być dostosowana do wieku i liczby dzieci. Ważne jest, aby było w niej wystarczająco dużo miejsca dla maluchów tak, aby mogły swobodnie się bawić.

Popularnym wyborem są piaskownice drewniane, ponieważ materiał ten jest trwały, estetyczny i bezpieczny dla dzieci.

W celu zwiększenia żywotności konstrukcję możemy zaimpregnować specjalnym preparatem i pomalować na wybrany kolor. Polecamy piaskownice zamykane, które chronią piasek przed zanieczyszczeniami oraz domowymi zwierzętami.

Zjeżdżalnia to jedno z najpopularniejszych urządzeń na placu zabaw. Powinna być dostosowana do wieku dzieci oraz odpowiednio wytrzymała. Istotne są również takie parametry jak długość, kąt nachylenia i szerokość.

Zjeżdżalnie mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najlepiej sprawdzają się tworzywa sztuczne, ponieważ są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Trudno sobie wyobrazić zabawki ogrodowe bez huśtawek, z których chętnie korzystają maluchy. Ważne jest, aby ich konstrukcja była stabilna i wytrzymała, a wszystkie elementy mocujące były dobrze osadzone i bezpieczne. Należy wybrać huśtawkę odpowiednią do wieku dziecka.

Ciekawą propozycją są również wieże zabaw, które łączą w sobie kilka rodzajów urządzeń dla dzieci i jednocześnie mogą służyć jako punkt obserwacyjny.

W naszym sklepie znajdziesz konstrukcje wyposażone w huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, liny czy ścianki wspinaczkowe. Wszystkie elementy są wytrzymałe, solidnie zamocowane, dlatego mogą z nich korzystać dzieci już od najmłodszych lat.

piaskownica do ogrodu z ławeczką

Edukacyjne domki i warsztaty przyrodnicze – magiczny ogród dla dzieci

Dzieci bardzo chętnie angażują się w różnego rodzaju gry na świeżym powietrzu. Ogród stanowi idealne miejsce, gdzie można połączyć zabawę z nauką, a przy okazji przyjemnie spędzić czas, obcując z przyrodą.

Dzieci można zachęcić do założenia warzywnego ogródka. Mogą pomagać w przygotowaniu ziemi, sadzeniu nasion i podlewaniu roślin. To doskonały sposób na wprowadzenie najmłodszych do tematyki uprawy roślin i pokazanie im, jak wyglądają poszczególne warzywa i owoce.

W ogrodzie można umieścić karmniki dla ptaków i leśnych zwierzątek. Dzieci będą wówczas mogły obserwować różne gatunki stworzeń i przy okazji uczyć się ich nazw, a także robić zdjęcia i rysunki.

Świetnym pomysłem na przestrzeń edukacyjną i zabawową w ogrodzie stanowi również drewniany domek dla dzieci. Maluchy uwielbiają udawać, że są dorosłymi. Chętnie ich naśladują w swoich zabawach.

Drewniany domek w ogrodzie daje im możliwość przeniesienia tej zabawy na zewnątrz. Dzieci mogą tworzyć swoje własne światy, udawać, że gotują w kuchni, sprzątają lub prowadzą sklepik.

To również nauka odpowiedzialności. Dbając o domek i jego otoczenie, dzieci wyrabiają w sobie pewne nawyki, które przydadzą się w dorosłym życiu. Uczą się również współpracy. Zabawy w grupie w drewnianym domku zachęcają do dzielenia się zabawkami, rozwiązywania konfliktów i wzajemnej pomocy.

W Wood and Play zamówisz domki, które z pewnością przypadną do gustu każdemu dziecku. Wykonane są z naturalnego drewna, dlatego mają bardzo estetyczny wygląd i stanowią ozdobę każdego ogrodu.

Dodatkowo możesz je pomalować razem z dzieckiem na wybrany kolor. Do doskonała okazja, żeby spędzić wspólnie czas, jak również wyczarować niezwykłą kompozycję kolorystyczną.

Nasze domki mają różne kształty i wzory. Możesz zamówić konstrukcję parterową lub znajdującą się na podwyższeniu. Ponadto mogą być wyposażone w dodatkowe elementy takie jak: huśtawki, drabinki, bocianie gniazda czy zjeżdżalnie. Stanowią doskonałą przestrzeń do nauki i zabawy.

Drewniany domek ogrodowy dla dzieci Borys

Jak zbudować własne wyzwanie dla dzieci w ogrodzie?

Tor przeszkód to świetna zabawa dla dzieci, która łączy elementy sportowe i edukacyjne. Pozwala zwiększyć sprawność fizyczną. Bieganie, skakanie, wspinanie się i przeskakiwanie przez przeszkody wymagają od dziecka wysiłku, co przyczynia się do zwiększenia wytrzymałości i szybkości.

Wspiera również rozwój poznawczy. Pobudza najmłodszych do myślenia i planowania, a także rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. Poza tym rozwija umiejętności społeczne poprzez wspólną zabawę i rywalizację

Do stworzenia takiego toru nie potrzebujesz wiele i możesz go zrobić samodzielnie. Czasami wystarczy kilka zużytych opon samochodowych, kawałek liny czy pachołki.

Odpowiednie akcesoria kupisz również w naszym sklepie. Są to między innymi mostki, rampy, ścianki wspinaczkowe, liny, uchwyty i wiele innych elementów.

Oferowane w naszym sklepie akcesoria są bezpieczne i trwałe. Możesz je w dowolny sposób łączyć z innymi przedmiotami, tworząc ciekawy plac zabaw w ogrodzie.

ścianka spinaczkowa do ogrodowego toru przeszkód

Skoki, akrobatyki i niekończąca się zabawa, czyli pomysł na ogród z trampoliną

Warto również wzbogacić ogród o trampolinę, ponieważ rozwija motorykę, koordynację ruchową oraz siłę mięśni u dziecka. Skakanie i robienie fikołków jest przede wszystkim świetną formą zabawy, która pomaga dziecku zrelaksować się i zmniejszyć stres.

W tym przypadku niezwykle ważny jest poprawny montaż trampoliny, ponieważ wpływa on na bezpieczeństwo użytkowania i minimalizuje ryzyko urazu.

Przede wszystkim urządzenie powinno znajdować się na równym podłożu, a wszystkie elementy należy dobrze poskręcać.

Przed montażem należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi i postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Z trampoliny mogą korzystać dzieci w każdym wieku, ale szczególnie młodsze powinny bawić się pod opieką dorosłych.

Letnie atrakcje dla najmłodszych czyli basen ogrodowy i namiot

Namiot w ogrodzie to świetny pomysł w okresie letnim. Stanowi ochronę przed słońcem i można w nim ciekawie spędzać czas, na przykład czytać książki, słuchać muzyki czy grać w karty lub planszówki.

Nieodzownym elementem wyposażenia terenu wokół domu jest również basen ogrodowy. Nie zajmuje dużo miejsca i jest znacznie bezpieczniejszy niż naturalne zbiorniki wodne. Warto go postawić w miejscu dobrze nasłonecznionym, dzięki czemu znajdująca się w nim woda szybciej się nagrzeje w ciągu dnia.

Hamaki – idealne miejsce na relaks po wyczerpującej zabawie

Gdy dzieci zmęczą się zabawą i wyzwaniami, które zorganizowaliśmy im w ogrodzie, ciekawym sposobem na odpoczynek będzie hamak, który również może służyć dorosłym. Dzięki niemu można nie tylko zregenerować organizm, ale również poczytać książkę lub po prostu delektować się piękną pogodą.

Hamaki mogą stanowić samodzielną stacjonarną leżankę. Można je też zamocować do drzew za pomocą linek. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakość materiałów oraz wielkość hamaku. Tego typu leżanki najlepiej sprawdzają się w miejscach zacienionych, z dala od przygotowanego centrum zabaw.