Drewniane meble, huśtawki ogrodowe i piaskownice to świetne przedmioty do aranżacji przestrzeni architektonicznej w ogrodzie, na działce lub tarasie. Są niezwykle funkcjonalne, bardzo trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu to inwestycja na długie lata. Tworzą niezwykle estetyczną przestrzeń w ogrodzie, jednocześnie ją dopełniając.

Natomiast akcesoria do placów zabaw stanowią miejsce do wielogodzinnego dokazywania naszych pociech na świeżym powietrzu. Warto zainwestować w produkty wysokiej jakości przeznaczone do użytku zewnętrznego.

Drewniane place zabaw

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno byłoby sobie wyobrazić, że można posiadać plac zabaw na wyłączność. Na szczęście czasy się zmieniły i w swoich prywatnych ogrodach czy działkach możemy dla swoich pociech aranżować wyjątkowe przestrzenie do zabawy.

Najlepszym surowcem od lat jest drewno, które jest bardzo odporne na dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne. Kupując domki, huśtawki, piaskownice można stworzyć cudowne place zabaw. Do tego są w pełni bezpieczne dla najmłodszych.

W drewnianych placach zabawy wspaniałe jest to, że można je rozbudowywać według własnego uznania. Dają ogromne pole do wykazania się kreatywnością. Można łączyć ze sobą dowolne elementy, na przykład domek lub wieżę zabaw ze zjeżdżalnią czy huśtawką.

Co więcej, domki zabaw na podwyższeniu dają możliwość montażu dodatkowych akcesoriów, takich jak ścianki, drabinki wspinaczkowe, liny z węzłami, plastikowe rączki, siedzisko bocianie gniazdo, lornetkę, skrzynkę na listy i wiele innych. Dzięki temu tworzymy jedyną w swoim rodzaju przestrzeń do zabawy naszych dzieci.

Domki dla dzieci

Dzieci mają niespożytą energię. Potrafią bawić się przez kilkanaście godzin i absolutnie nie odczuwają zmęczenia. Ich wyobraźnia nie zna granic, więc do zabawy potrzebują niewielu rzeczy. Dbając o ich prawidłowy rozwój, samodzielność i budowanie właściwych postaw trzeba stworzyć im odpowiedniego do tego warunki.

Pedagodzy od lat podkreślają, że najlepszą formą nauki jest zabawa. Dzieci chłoną wtedy wiedzę jak gąbka. Drewniane domki dla dzieci to idealne miejsce wpływające na ich rozwój. Uczą dbania o własne otoczenie, współpracy z rówieśnikami i rozwijania indywidualnych predyspozycji, takich jak wchodzenie po drabince, otwieranie i zamykanie drzwi, utrzymanie porządku, przechowywanie swoich prywatnych rzeczy czy zabawek.

W sprzedaży dostępne są różne modele domków dla dzieci. Od prostych z dwoma oknami, drzwiczkami i odpowiednio dopasowanymi barierkami, po domki z tarasem oraz schodkami. Niektóre domki umożliwiają montaż zjeżdżalni z jednej strony tarasu, tak jak na przykład Domek zabaw Karol lub Domek zabaw Borys.

Świetnym pomysłem są również drewniane domki dla dzieci połączone z huśtawką. Można jeszcze bardziej rozbudować ten zestaw, nabywając do tego zjeżdżalnię oraz ściankę do wspinaczki. Wszystkie te elementy, poza zjeżdżalnią, wyprodukowane są z drewna najwyższej jakości, gwarantując bezpieczeństwo podczas użytkowania przez dzieci.

Drewniane huśtawki ogrodowe

Pierwsze skojarzenie, kiedy słyszymy słowo huśtawka, to najczęściej dzieciństwo. Dzieci, ale także dorośli uwielbiają z nich korzystać. Pozwalają poczuć się beztrosko. Do grona najpopularniejszych należą drewniane huśtawki ogrodowe, które są bardzo łatwe w montażu. Nie trzeba być przysłowiową złotą rączką. Bez większego trudu, przy wykorzystaniu najprostszych narzędzi, można je samodzielnie złożyć.

Najlepiej zdecydować się na zakup huśtawki z drewna. Warto jednak zwrócić uwagę, żeby była z impregnowanego drewna. Surowca naturalnego i odnawialnego.

Jeśli chodzi o siedziska, to najwygodniejsze są te plastikowe, które wytrzymują spore obciążenia. Najczęściej do wyboru mamy trzy rodzaje – zwykłe plastikowe, w kształcie kwiatka oraz trix 3w1.

To ostanie jest przeznaczone dla młodszych dzieci, które potrzebują stabilnego oparcia i zabezpieczenia, aby z niego nie spaść w momencie huśtania. Dostępne są również huśtawki z drewnianym siedziskiem.

Jeśli dysponujemy większą przestrzenią w ogrodzie, warto zastanowić się nad zakupem całego zestawu, w skład którego wchodzi huśtawka oraz drewniana wieżyczka. Co więcej, można do tego dokupić specjalny tor wspinaczkowy, tworząc tym samym niezwykłą przestrzeń do zabawy dla naszych pociech.

Drewniane piaskownice

Dzieci nie muszą mieć wielu zabawek, żeby dobrze się bawić. Tego najlepszym dowodem są parkowe piaskownice. W zaciszu własnego ogrodu, działki, a nawet tarasu można samodzielnie stworzyć taką prywatną przestrzeń dla najmłodszych. Wystarczy zakupić drewnianą piaskownicę i wypełnić ją piaskiem. Dostępne są w dwóch wymiarach 120 x 120 cm oraz 150 x 150 cm.

Dzięki zastosowaniu impregnowania ciśnieniowego drewniane piaskownice Wood&Play są odporne na zmienne warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg i promieniowanie UV. Ich dodatkową zaletą jest to, że nie wymagają żadnej dodatkowej konserwacji.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest nabycie zamykanej drewnianej piaskownicy. Specjalne drzwiczki zabezpieczą znajdujący się w środku piasek przed zmoknięciem lub różnymi zanieczyszczeniami. Warto również zwrócić uwagę na specjalne modele, które mają wbudowaną ławeczkę, na której w czasie zabawy mogą zasiadać nasze dzieci.

Meble dla dzieci

Każdy z nas potrzebuje posiadać własną przestrzeń, w której będzie czuł się bezpiecznie. Dzieci również są tego spragnione – zarówno w domu, jak i poza nim. W ogrodzie, na tarasie czy działce powinno znaleźć się miejsce, w którym nasze pociechy w przyjaznym otoczeniu będą oddawały się zabawie.

Chcąc stworzyć taką idealną przestrzeń, należy zakupić dedykowane dzieciom meble oraz akcesoria. Dopasowane do wieku oraz wzrostu. Bardzo dobrym pomysłem, a do tego niedrogim, jest stolik dla dziecka. Będzie mogło przy nim malować, rysować, organizować wyścigi samochodowe i co tylko przyjdzie mu do głowy.

Tego rodzaju meble dla dzieci dodatkowo mogą przydać się podczas różnego rodzaju przyjęć, urodzin czy spotkań ze znajomymi. Przy takim stoliku, który ma wymiary 90 x 91 x 56 cm, może zasiąść grupka dzieci.

Bardzo duży wybór drewnianych mebli oraz akcesoriów ogrodowych dla dzieci oferuje nasz sklep Wood&Play. Wszystkie produkty wykonane są z najwyższej jakości surowców i odpowiednio zakonserwowane.

Każdego dnia projektujemy oryginale produkty i powiększamy nasz asortyment, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Nasze produkty to gwarancja jakości, profesjonalizmu i zmysłu estetycznego. Z łatwością wpisują się w każdą przestrzeń aranżacji zewnętrznej.