W każdym ogrodzie czy na działce powinien znaleźć się funkcjonalny domek narzędziowy do przechowywania sprzętu i akcesoriów ogrodowych. Domek Helena łączy w sobie wszystko, czego można oczekiwać od takiego schowka – dużą powierzchnię, solidną konstrukcję i estetyczny wygląd. Poznaj go lepiej!

Dlaczego Helena jest idealnym wyborem?

Helena to domek narzędziowy, który wyróżnia się spośród innych domków dostępnych na rynku.

Przede wszystkim oferuje dużą powierzchnię przechowywania, aż 4,69 m2, co umożliwia schowanie w nim większego sprzętu, na przykład kosiarki elektrycznej czy rowerów. Podwójne drzwi umożliwiają swobodne wnoszenie i wynoszenie przedmiotów z domku, co zapewnia większe bezpieczeństwo. Praktycznie zamykanie uniemożliwi wejście do domku dzieciom.

Domek został wyposażony także w okienko z pleksi, dzięki czemu w ciągu dnia wpada do niego więcej światła i nie musisz korzystać z oświetlenia, gdy z niego korzystasz.

Na uwagę zasługuje też łatwy montaż i solidna, drewniana konstrukcja. W zestawie otrzymasz wszystkie niezbędne elementy do samodzielnego montażu. Poradzisz sobie z nim, nawet, jeżeli nie posiadasz specjalistycznej wiedzy czy doświadczenia z tego zakresu.

Domek narzędziowy Helena wyróżnia się eleganckim wyglądem. Konstrukcja została tak zaprojektowana, by ukryć elementy montażowe. Drewno zostało zaimpregnowane ciśnieniowo w kolorze oliwkowo-zielonym.

Dzięki temu jest odporny na zawilgocenie i pasuje do większości ogrodów. Będzie stanowić jego ozdobę, a przy okazji ułatwi prace ogrodowe i przydomowe.
Domek narzędziowy Helena z otwartymi drzwiami

Krok po kroku do samodzielnego montażu

W zestawie domku znajdziesz gotowe elementy, czyli ściany, podłogę, dach i drzwi oraz komplet okuć (śrub, zawiasów i gwoździ). Jest też instrukcja montażu, dzięki czemu na pewno poradzisz sobie ze złożeniem domku.

Do wykonania montażu będziesz potrzebował podstawowe narzędzia, takie jak młotek, poziomica oraz wiertarko-wkrętarka. Dwie osoby z powodzeniem złożą domek w 5 godzin.

Należy jednak pamiętać, że domek nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z ziemią, gdyż to skraca jego żywotność. Najlepiej zaplanować jego montaż na podłożu betonowym.

Może Cię zainteresować: Organizacja i przechowywanie narzędzi ogrodniczych - praktyczne porady

Specyfikacja techniczna - wszystko, co musisz wiedzieć

Poniżej znajdziesz najważniejsze dane techniczne dotyczące produktu:

 • ogólne wymiary podłoża: 220 x 213 cm,
 • wymiary wewnętrzne: 218 x 211 cm,
 • wysokość: 216 cm,
 • wymiar po dachu: 240 x 233 cm,
 • wypust dachu: 7 cm,
 • minimalna wysokość dachu wewnątrz: 171 cm,
 • wymiar wejścia: 140 x 169,5 cm,
 • okna: 1 sztuka z tworzywa sztucznego,
 • wymiary okien: 52 x 46 cm,
 • powierzchnia użytkowa: 4,68 m2,
 • grubość deski w ścianach i na dachu: 15 mm,
 • podłoga w komplecie: tak,
 • pokrycie dachu: papa (w standardzie),
 • gatunek drewna: sosna,
 • impregnacja: ciśnieniowa w kolorze oliwkowo-zielonym.
Wymiary domku na narzędzia Helena

Drewno w swej naturalnej odsłonie

Drewno to naturalny materiał organiczny, co sprawia, że nie ma dwóch takich samych desek. Mają one swoje cechy i wady naturalne, które w żaden sposób nie wpływają negatywnie na jakość i funkcjonalność produktu.

Przeciwnie, powodują, że produkt wygląda szlachetnie, naturalnie i wyjątkowo. A przy odpowiednim dbaniu będzie się prezentować doskonale nawet po wielu latach użytkowania.

Dopuszczalne są pojedyncze sęki częściowo wypadnięte, pęknięte z ograniczeniem do 20 mm na widocznej powierzchni lub krawędzi deski, sęki zrośnięte, trwałe niewypadnięte w ilościach do jednej trzeciej deski, sęki gnijące do 15 mm oraz pojedyncze sęki wypadnięte o średnicy do 15 mm.

Mogą występować pęknięcia nie na wskroś powstałe podczas suszenia drewna po jednej stronie deski. Pęknięcia na wskroś na końcach deski są dopuszczalne, jeśli ich długość nie przekracza szerokości deski.

Na skutek nieprawidłowego składowania lub zmiennych warunków pogodowych mogą powstać krzywizny i odkształcenia desek. Można je łatwo naprostować w trakcie montażu, używając przycisków lub pasków naciągających.

Dopuszczalne są także przebarwienia i kieszenie żywiczne, będące naturalnymi cechami drewna.