Zabawa na świeżym powietrzu przynosi dzieciom wiele korzyści. Nie tylko obcują z naturą i dotleniają organizm, ale też mogą korzystać z ruchu, rozwijając mięśnie, wzmacniając kondycję i budując odporność.

Samo przebywanie w ogrodzie nie zawsze pobudza wyobraźnię i skłania maluchy do kreatywnej zabawy. Sposobem na nudę, a jednocześnie inspiracją do aktywnego działania jest drewniana wieża zabaw Tobi.

Własny plac zabaw w ogrodzie lub na działce

Dzieci z natury są aktywne i potrzebują ruchu, aby rozładować nadmiar energii i spokojnie spać w nocy. Mieszkanie w domu z ogrodem czy dysponowanie działką to doskonała okazja, aby stworzyć maluchom bezpieczne miejsce do zabaw. Dzięki temu nie tylko zapomną o nudzie, ale też zaproszą do siebie przyjaciół, rozwijając interakcje społeczne.

Wieża zabaw Tobi to idealny produkt do przydomowego ogrodu oraz na działkę rekreacyjną. Konstrukcja łączy w sobie trzy najważniejsze zabawki, od pokoleń towarzyszące maluchom we wczesnych etapach rozwoju.
wieża zabaw Tobi przód

Platforma do zabaw w dom

Podstawę konstrukcji stanowi drewniana wieża z platformą, na której znajduje się symboliczny domek. Zadaszenie sprawia, że dziecko jest chronione przed nadmiernym słońcem oraz opadami deszczu.

W domku można organizować różne zabawy tematyczne, spędzać czas z przyjacielem lub rodzeństwem. Platforma ma 1,8 m2 powierzchni i zalicza się do największych takich konstrukcji dostępnych na rynku. Bezpieczeństwo dzieciom zapewnia wysoka ażurowa barierka, a wejście umożliwia drabinka z plastikowymi uchwytami.

Zjeżdżalnia

Platforma z dachem jest również punktem startu dla plastikowej zjeżdżalni. Ma ona wysokość 1,5 m i jest wyposażona w podwyższone boki, dzięki którym maluch nie spada podczas zjazdu.

Zjeżdżalnia jest demontowana, dlatego bez problemu można ją zdjąć na zimę i przechować w pomieszczeniu gospodarczym. Jej atutem jest nieznacznie falowana powierzchnia, dzięki któremu zjazd jest jeszcze atrakcyjniejszy.

Piaskownica

Wieża zabaw Tobi to plac zabaw przeznaczony dla dzieci od najmłodszych lat do wieku szkolnego. Dlatego mogą się na nim bawić również bardzo małe szkraby. To dla nich jest przeznaczona piaskownica, którą tworzą cztery drewniane burty zamontowane do nóg wieży.

Wnętrze można wypełnić czystym piaskiem, a dzieci zyskają idealne miejsce do stawiania piaskowych babek. Zabawa w piasku to doskonałe ćwiczenie sensoryczne dla maluchów, rozwijające ich zmysł dotyku. Jest też całkowicie bezpieczna i z pewnością bardzo przyjemna.

Huśtawka

Dwuosobowa huśtawka jest elementem opcjonalnie montowanym w konstrukcji. Na taki wariant można się zdecydować, gdy w domu jest więcej dzieci, a w ogrodzie jest sporo miejsca na postawienie konstrukcji. Wieża z huśtawką jest bowiem dwukrotnie większa, a trzeba też zapewnić miejsce na wychylanie się krzesełek.
lornetka - akcesoria do wieży zabaw Tobi

Bezpieczna konstrukcja z naturalnego drewna

Drewniana wieża z huśtawką lub bez jest wykonana z surowego drewna sosnowego impregnowanego ciśnieniowo w kolorze oliwkowo-zielonym.  Dlatego gotowa konstrukcja nie wymaga już dodatkowego malowania.

Ważne jest jednak, aby nie była montowana bezpośrednio na gruncie, lecz na betonowej wylewce. Kontakt z ziemią i oddziaływanie wilgoci mogą skrócić żywotność materiału i przyczynić się do zachwiania stabilności konstrukcji.

Tobi to drewniana wieża stworzona z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie bawiących się dzieci. Każdy detal jest starannie wykończony, dlatego maluchom nie grożą drzazgi czy skaleczenia.

Wysoka barierka na platformie chroni przed upadkiem z wysokości, a bezpieczeństwo poprawiają gęsto ulokowane sztachety. Również prowadząca na górę drabinka ma wygodne i masywne szczeble. Plastikowe uchwyty są duże i wyprofilowane tak, że doskonale układają się w dłoni. Dzięki nim nawet mniej wprawne dziecko szybko dostanie się na górę.

Bezpieczna i solidna konstrukcja wieży zabaw Tobi

Samodzielny montaż w pięć godzin

Wieża zabaw Tobi ze zjeżdżalnią i piaskownicą jest przeznaczona do samodzielnego montażu. Konstrukcja jest stosunkowo prosta do złożenia, a pomaga w tym szczegółowa instrukcja. Do wykonania pracy są potrzebne odpowiednie narzędzia – młotek, wiertarko-wkrętarka, wiertła, bity do wkręcania, klucze nasadowe.

Warto też zapewnić sobie pomocnika, który przytrzyma elementy i pomoże je skręcać. Gotowa wieża może stanąć w ogrodzie nawet w 5 godzin – pod warunkiem, że wcześniej odpowiednio przygotowano teren.

rozbudowany wariant wieży Tobi ze huśtawkami

Dwa warianty i dodatkowe modyfikacje

Jak już wcześniej wspomniano, drewniana wieża jest dostępna w dwóch wariantach – z huśtawką i bez. Sama właściwa konstrukcja ma podobne parametry w obu przypadkach:

  • wysokość 335 mm,
  • wymiary wewnętrzne platformy 126 x 139 cm,
  • słupki  70 x 70 mm,
  • wypust dachu: 21 cm,
  • powierzchnia użytkowa domku: 1,75 m2.

Różnice dotyczą wymiarów podłoża: 190 x 394 cm w wersji z huśtawką i 150 x 150 cm w wersji bez huśtawki. Istnieje możliwość zamówienia produktów z pokryciem dachu gontem w wybranym kolorze oraz z systemem mocowania do podłoża za pomocą kotew lub podstawy słupa.

Gotowy zestaw może zawierać papiaki i śruby sześciokątne do kotew. Do wyboru jest też kolor zjeżdżalni: czerwony lub niebieski.

Sprawdź również inne produkty w kategorii: wieże dla dzieci