Niewielka działka ulokowana na terenie rodzinnych ogrodów działkowych może być przyjemnym miejscem wypoczynku dla całej rodziny. Jest też ciekawą alternatywą dla kosztownych wczasów w sezonie wakacyjnym.

Aby stworzyć na niej komfortowe warunki, warto zadbać o dach nad głową, bezpieczne miejsce do spania i przechowywania rzeczy. W tej roli doskonale sprawdzi się drewniany domek ogrodowy Kanada.

Optymalna wielkość na każdą działkę

Kanada to niewielki drewniany domek na ogródek działkowy. Jego wymiary 300 x 300 cm są wyjątkowo praktyczne, gdyż z jednej strony pozwalają na umieszczenie konstrukcji również na bardzo małej działce, a z drugiej są na tyle duże, że we wnętrzu zmieszczą się rozkładana wersalka, stolik i krzesła.

Dzięki temu właściciele zyskają nie tylko miejsce do przechowywania rzeczy, ale też możliwość spędzenia na letnisku kilku nocy pod dachem. Optymalna jest też wysokość ścian, która wynosi 200 cm. Zapewnia to swobodę poruszania się nawet bardzo wysokim osobom.

Domek 3 x 3 m jest wyposażony w taras, który powiększa jego przestrzeń użytkową. Starannie wykończona drewniana podłoga i solidna barierka chronią tę strefę relaksu na wolnym powietrzu przed zanieczyszczeniami, a podczas opadów deszczu – przed błotem i wilgocią.

Taras o szerokości 300 cm i długości 150 cm znajduje się pod dachem, co dodatkowo zwiększa jego komfort użytkowania. Można na nim spędzać czas zarówno gdy pada deszcz, jak i kiedy intensywnie grzeje słońce.
Domek Kanada wykończenie

Solidne drzwi i okiennice

Drewniany domek Kanada zapewnia maksimum bezpieczeństwa zarówno podczas pobytu letników, jak i pod ich nieobecność. Konstrukcja została wyposażona w solidne drewniane drzwi zamykane na zamek.

Okno od wewnątrz chroni drewniana okiennica, która jednocześnie zapewnia intymność po zmroku. Na zamówienie klienta domek może zostać wyposażony w drugie okno ulokowane na sąsiedniej ścianie.

Cała konstrukcja domku została pomyślana tak, aby zapewnić mieszkańcom maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Dlatego docenią ją osoby mające działki na obrzeżach lub poza miastem.
Domek Kanada drzwi

Domek ogrodowy z suszonego drewna i płyt OSB

Kanada to funkcjonalny domek 3 x 3 m wykonany z suszonego komorowo drewna świerku kanadyjskiego. Materiał przygotowywany w ten sposób ma wilgotność na poziomie 15%. Zapewnia to podwyższoną odporność na grzyby i siniznę.

Drewno wymaga jednak zaimpregnowania, aby było odporne na inne czynniki środowiskowe. Dopuszczalne jest występowanie niewielkich przebarwień i drobnych uszkodzeń desek w zakresie określonym przez producenta.

Poza naturalnym drewnem, w konstrukcji wykorzystano też płyty OSB o grubości 15 mm. Są z nich skonstruowane podłogi i dach domku. Solidna konstrukcja ścian została wykonana w technologii węgłowej z montażem metodą na pióro i wpust. Grubość ścian wynosi 28 mm. Podstawową wersję domku można uzupełnić elementami na zamówienie, takimi jak:

  • dodatkowe okno (otwór na okno należy wyciąć samodzielnie),
  • pokrycie dachu,
  • orynnowanie (rynny, denka, uchwyty, kolanka, klej itp.),
  • opierzenie w jednym z pięciu kolorów RAL (pasy nadrynnowe, gąsiory, farmery, wiatrownice),
  • gwoździe papowe do mocowania gontu.

Dodatkowe opcje wyposażenia stwarzają możliwość zindywidualizowania domku, dzięki czemu będzie on wyróżniał się wśród innych takich konstrukcji. Można go też dostosować do innych elementów małej architektury na działce.
domek Kanada okna

Idealne dopasowanie do natury

Drewniany domek Kanada jest ekologiczny i doskonale wkomponowuje się w naturalne otoczenie działki czy ogrodu. Drewno świetnie harmonizuje z zielenią, dzięki czemu działka z taką zabudową zachowuje swój charakter.

Ponadto wszystkie materiały wykorzystane do budowy są ekologiczne i przyjazne środowisku. Natomiast wnętrze domu jest bardzo przyjazne jego mieszkańcom. Atutem drewna jest jego przyjazny charakter. Materiał ma przyjemną fakturę, jest ciepły w dotyku i oddycha oraz reguluje poziom wilgotności. To sprawia, że w domku panuje atmosfera sprzyjająca letniemu czy weekendowemu wypoczynkowi.

Domek ogrodowy do samodzielnego montażu

Niewątpliwą zaletą, jaką wyróżnia się drewniany domek ogrodowy Kanada, jest możliwość jego samodzielnego zmontowania. Do zestawu jest załączona instrukcja, która pomoże w wykonaniu pracy samodzielnie. Wystarczy poprosić o wsparcie członków rodziny czy przyjaciela.

Postawienie domku jest proste i nie wymaga dysponowania specjalistyczną wiedzą ani stosowania wielu narzędzi. To pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, zwykle przeznaczonych na ekipę wykonawczą.

Warto też wiedzieć, że ten drewniany domek na ogródek działkowy może być wysłany do klienta już w trzy dni po złożeniu zamówienia. W efekcie, poświęcając dzień na złożenie konstrukcji, przyszły właściciel w czasie krótszym niż tydzień może cieszyć się przyjaznym działkowym lokum.

Ten element architektury ogrodowej jest też wykonany z materiałów w 100% podlegających recyklingowi. Gdy upłynie już czas jego eksploatacji, można go po prostu rozebrać i spalić lub przeznaczyć na próchnicę do użyźnienia ogródka.

Konserwacja domku również jest prosta i niewymagająca – ogranicza się do wymogu pomalowania ścian impregnatem raz na kilka lat.