Każdy posiadacz samochodu wie, jak ważne jest garażowanie samochodu. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na posiadanie garażu. Doskonałą alternatywą jest wiata garażowa.

To prosta konstrukcja z zadaszeniem, która umożliwia parkowanie samochodu pod dachem i w ten sposób chronienie go przed silnym promieniowaniem słonecznym lub opadami atmosferycznymi, mogącymi niszczyć lakier pojazdu.

Wiata garażowa Granit I 300 x 500 cm (Słupek 210cm) to najlepszy wybór, jeśli zależy Ci  na produkcie solidnym, eleganckim i niezawodnym.

Elegancki design wiaty garażowej Granit I

Wiata garażowa Granit I to wyjątkowa pozycja w ofercie Wood And Play. Konstrukcja drewniana z impregnowanego drewna sosnowego pasuje do każdego przydomowego ogródka, podwórka czy działki.

Świetnie wygląda zarówno na tle nowoczesnych budynków, jak i domów utrzymanych w starszym stylu. Konstrukcja dachu umożliwia pokrycie go płytą PCV lub poliwęglanową, dzięki czemu zyskujesz dodatkową ochronę dla swojego samochodu.

Solidność konstrukcji o wymiarach 300 x 500 cm

Konstrukcja wiaty garażowej Granit I o wymiarach 500 x 500 cm na słupach o wymiarach 9 x 9 x 210 cm została dokładnie przemyślana, a poszczególne elementy idealnie dopasowane. To gwarancja najwyższej jakości strugania oraz dokładności dopasowania kontrolowanej na etapie produkcji.

Masz więc pewność, że każdy element idealnie do siebie pasuje, a montaż to sama przyjemność. Tym bardziej, że w zestawie, oprócz części konstrukcji, znajdziesz też komplet okuć oraz instrukcja obsługi.

Oprócz tego, w skład zestawu montażowego wchodzą:

  • słupki 9 x 9 x 210 cm,
  • belki nośne 4 x 12 x 250 cm,
  • belki dachowe 4 x 10 x 300 cm,
  • deski boczne 2 x 12 x 250 cm,
  • zastrzały 4 x 10 x 30 cm,
  • deska czołowa 2 x 12 x 304 cm.

Dzięki wielu elementom dopasowanym do siebie wszystkimi wymiarami, możesz mieć pewność, że wiata będzie stabilna i nie przewróci się pod wpływem silnego wiatru. Wiatę można dodatkowo obudować płotem, dzięki czemu konstrukcja stanie się jeszcze trwalsza.

Sprawdź wszystkie wiaty garażowe w naszej ofercie

Wiata garażowa Granit I

Korzyści z wyboru wiaty Granit I od WOOD AND PLAY

Wybierając wiatę garażową Granit I, zyskujesz miejsce do parkowania swojego samochodu i niezawodną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Masz też pewność najwyższej jakości użytych materiałów i produktu oraz gwarancji od Wood And Play.

Jak łatwo zainstalować naszą wiatę?

Jeszcze jedną zaletą wiaty garażowej Granit I to prosty i bezproblemowy montaż. Można go podzielić na kilka etapów. Pierwszy etap to wybór mocowań do podłoża. Szpica lub kotwa wbijana będzie odpowiednia na podłożu trawiastym oraz w przypadku, gdy nie chcesz kopać i lać betonu.

Kotwę wbijesz przy pomocy kołka o rozmiarze pasującym do szpicy. W trakcie wbijania, przy użyciu poziomicy kontroluj pion z jednej i drugiej strony. Następnie w kotwę włóż słup i go przykręć.

Kotwa typu U będzie idealna do montażu wiaty na betonowym podłożu. W tym celu musisz wywiercić otwór o średnicy pręta kotwy, następnie w otwór zaaplikować kotwę chemiczną i umieścić w nim kotwę U. Po związaniu kotwy chemicznej można osadzić słup w kotwie U.

Kotwa typu H sprawdzi się zarówno przy dużych, jak i mniejszych konstrukcjach. Najpierw wykop otwory w miejscach, w których chcesz umieścić kotwy, a następnie osadź w nich kotwy w taki sposób, by się nie przemieszczały.

Zalej otwory betonem i sprawdź wszystkie odległości, piony i poziomy względem kotew. Po 1-2 dniach, gdy beton się zwiąże, możesz osadzić słupy na kotwach.

Podstawa słupa to najlepszy wybór na fundamencie zalanym betonem. Możesz zamocować ją na kołki i śruby do podłoża. Następnie należy osadzić słup w kielichu i przymocować go za pomocą śrub.

Etap drugi to montaż konstrukcji. Potrzebujesz do tego narzędzi: młotka, wiertarko-wkrętarki, wierteł, bitów do wkręcania i kluczy nasadowych. Postępuj zgodnie z instrukcją montażową, a z pewnością poradzisz sobie z montażem, nawet jeśli nie masz doświadczenia w tym zakresie.

Wiata w standardowej wersji jest bez pokrycia dachowego, ale warto zaplanować jego położenie, gdyż odgrywa kluczową rolę w ochronie przed warunkami atmosferycznymi.