• Wiata garażowa GRANIT 1 (300x500)

Wiata jednostanowiskowa Granit I to: Solidna konstrukcja z impregnowanego ciśnieniowo drewna sosnowego Dobra baza na stworzenie garażu z drewna Słupy o wymiarach 9 x 9 x 210 Możliwość dokupienia pokrycia z tworzywa przezroczystego PVC. Instrukcja montażu i komplet okuć w zestawie

Mocowanie do podłoża
Pokrycie dachu płytą PVC + kpl śrub
Śruby 6-kątne do kotew (2 szt. na kotwę)
569.99
szt. Do przechowalni
Oblicz ratę
Wysyłka w ciągu 5 dni
Cena przesyłki 254
Odbiór sklep Gorzów 0
Odbiór sklep Szczecin 0
Kurier do 150km od Gorzowa Wlkp w godz. 8:00-15:30 179
Kurier cała Polska godz. 8:00-15:30 254

Więcej informacji: 510 956 767

Zostaw telefon

Wiata garażowa GRANIT 1 spełnia wszystkie podstawowe funkcje wiat garażowych. Jest to prosta i funkcjonalna konstrukcja na słupach 9x9. Każdy element drewniany jest zabezpieczony dzięki impregnacji ciśnieniowej. Konstrukcja dachu wyposażona jest w pokrycie przezroczyste PVC, dzięki czemu zaraz po złożeniu, można postawić swoje auto.

 


W zestawie znajduje się:

 • Konstrukcja wiaty
 • Zestaw okuć do jej zmontowania

Dostępne dodatki:

 • Olej specjalny do drewna
 • Kotwy

 

Przyjdź, dotknij i zobacz! Na żywo!

Nasze produkty można obejrzeć w sklepach stacjonarnych na terenie Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego. Wykwalifikowany personel pomoże Ci znaleźć produkt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Możesz zrobić zdjęcia i zasięgnąć wszelkich porad jak zmontować i zabezpieczyć swój zakup.

 

Nie masz czasu? Chcesz zająć się swoimi sprawami i nie martwić się montażem?

 

Odwiedź jeden z naszych sklepów w Szczecinie lub Gorzowie Wielkopolskim bądź napisz na adres szczecin@woodandplay.pl

 

DANE TECHNICZNE  |  Granit 1
Wymiary podłoża ogólne 280 x 420 cm
Wysokość 220 cm
Wypust dachu 12 cm
Powierzchnia użytkowa domku 13,1 m
Wymiary wewnętrzne 262 x 500 cm
Minimalna wysokość dachu wewnątrz 200 cm
Słupy przekroju 9 x 9 cm
Gatunek drewna Sosna
Impregnacja Ciśnieniowa w kolorze oliwkowo-zielonym
Mocowanie do podłoża Za pomocą kotew wbijanych lub betonowanych

PDF DocumentInstrukcja montażu wiaty Granit I

 

Etap 1

Zanim zaczniemy kotwić musimy zaopatrzyć się w odpowiednie mocowanie do podłoża.

 

imageSzpica/kotwa wbijana - będzie dobrym rozwiązaniem na terenie trawiastym oraz jeśli nie chcemy, kopać, lać betonu i martwić się czy wszystko nam właściwie zastygło. Kotwę wbijemy używając do tego kołka o rozmiarze pasującym do szpicy.

Podczas wbijania należy co chwilę kontrolować pion z jednej i drugiej strony przy użyciu poziomicy.

Następnie w kotwę wkładamy słup i przykręcamy. 

 

 

 

 

 

imageKotwa typu U - to rozwiązanie nadaje się idealnie dla osób które chcą postawić coś na tarasie lub wylanym z betonu fundamencie. Wywiercamy otwór o średnicy pręta kotwy, do otworu aplikujemy kotwę chemiczną a następnie, umieszczamy kotwę U w otworze. Po związaniu kotwy chemicznej można osadzić słup w kotwie U.

 

 

 

 

 

 

 

imageKotwa typu H - jest to element który stosujemy przy największych konstrukcjach, choć i małe mogą korzystać z tego rozwiązania. Najpierw należy wykopać otwory w miejscach gdzie kotwy będą musiały być. Ważne przy tym jest aby nie pomylić się przy obliczeniach. Po wykopaniu otworów należy osadzić kotwy w taki sposób aby nie przemieszczały się. Następnie zalewamy otwory betonem i jeszcze raz sprawdzamy wszystkie odległości, przekątne oraz piony i poziomy względem kotew. Po związaniu betonu (zazwyczaj 1-2dni) możemy osadzić w kotwach słupy.

 

 

 

 

 

 

Etap 2 Montaż

Do montażu należy przygotować sobie odpowiednie narzędzia tj. młotek, wiertarko-wkrętarka, wiertła, bity do wkręcania, klucze nasadowe.

Wszelkie informacje dotyczące jak postawić nasz produkt znajdą Państwo w instrukcji montażu, do pobrania powyżej.

Etap 3 Pokrycie dachu

Pokrycie dachu jest bardzo ważnym elementem. Właściwie położone pokrycie nie będzie przeciekać i zabezpieczy nasze mienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Pokrycie gontem na wiacie będzie wymagać zastosowania większego spadku dachu wiaty, dokupienia desek lub płyt OSB. Gont natomiast odwdzięczy się tłumieniem wszelkich odgłosów deszczu i wysokimi właściwościami izolacyjnymi. Ponad to ładnie się prezentuje imitując prawdziwą dachówkę.

 

Pokrycie blachą trapezową lub falistą. Blacha nie wymaga od nas dodatkowych desek, płyt ani większego zastosowania spadku, jak w przypadku gontu. Wybór kolorów blach i profili jest bardzo szeroki, jednak jest ona "kłopotliwa" w transporcie ze względu na wysokie ryzyko uszkodzenia. Na blasze występuje zjawisko kondensacji dlatego warto zaopatrzyć się w folię antykondensacyjną która będzie zapobiegać skraplaniu się przy różnicach temperatur.

Charakterystyka produktów z drewna     Drewno jest materiałem naturalnym i posiada charakterystyczne dla siebie cechy mające wpływ na jakość obróbki oraz walory estetyczne zmienne w czasie w zależności od rodzaju zabezpieczenia i warunki przechowywania. Do najbardziej charakterystycznych cech drewna iglastego z którego wykonane są nasze wyroby należy zaliczyć: Faktura i sęki – zależą od rodzaju drewna oraz warunków jego wzrostu. Ilość występujących sęków i ich wielkość w wyrobach jest dopuszczalna pod warunkiem, że nie osłabia to elementów konstrukcji. Zmiana wymiarów – w zależności od wilgotności klimatu w jakim drewno się znajduje jego struktura komórkowa dąży do osiągnięcia równowagi wilgotności z otoczeniem zmieniając przy tym dość znacznie swoje wymiary poprzeczne. Zjawisko to popularnie zwane kurczeniem i pęcznieniem może zmienić wymiar poprzeczny elementów drewnianych nawet do 10%. Wycieki żywicy – w wyniku oddziaływania temperatury i kurczenia się naturalnym zjawiskiem jest wyciekanie pozostałości żywicy z włókien drewna. Zjawisko to jest szczególnie charakterystyczne dla wyrobów wykonanych z drewna iglastego. Pęknięcia i skręcenia – naturalna nierównomierność struktury drewna oraz sęki są przyczyną zróżnicowanych zmian wilgotności w jego strukturze. Powstające wewnętrzne naprężenia mogą być przyczyną wzdłużnych pęknięć i skręceń elementów konstrukcyjnych. Starania nasze polegające na odpowiednim selekcjonowaniu i doborze surowca drzewnego są w stanie jedynie ograniczyć występowanie takich zjawisk. Zmiana koloru, przebarwienia – drewno nie impregnowane w sposób naturalny pod wpływem oddziaływania promieniowania UV ciemnieje i w miarę czasu zaczyna się znacznie różnić od drewna świeżo struganego. Proces konserwacji i impregnacji ma na celu zminimalizowanie lub zamaskowanie takiego zjawiska.     Zastrzeżenia dotyczące cech fizykochemicznych właściwych dla danego typu drewna (przebarwienia, pęknięcia, zmiany wymiarów itp.) nie mogą być powodem reklamacji.

 • Ciężko się dodzwonić do sklepu, gdy zamówiłem miałem obawy, towar przyszedł szybko. Dobra cena do jakości.
  Grzegorz (2018-10-25)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • W końcu coś niedrogiego i w dobrej jakości.
  Sprzedawca niestara się za wszelką cenę wcisnąć drogiego produktu
  Polecam sklep jak i produkty.
  Agata (2018-02-06)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Super produkt za rewelacyjną cenę. Polecam.
  Paweł (2018-02-01)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Tania, Praktyczna i bardzo prosta w montażu
  Polecam idealna jeżeli kogoś nie stać na garaż a chce zadbać o swoje cztery kółka
  Zdzisław P. (2017-09-25)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia