• Płyta dachowa PCV

47.00
szt. Do przechowalni
Oblicz ratę
Cena dostawy 133
Odbiór sklep Gorzów 0
Odbiór sklep Szczecin 0
Kurier do 150km od Gorzowa Wlkp w godz. 8:00-15:30 99
Kurier cała Polska godz. 8:00-15:30 133

Więcej informacji: 510 956 767

Zostaw telefon

 

 

 2600*1090*0,8 mm

Płyta falista PCV wykonana z utwardzonego polichlorku winylu. Pokrycie transparentne, które pozwala na swobodny przepływ światła chroniąca przed jego nadmiarem. Najczęściej ma zastosowanie jako stabilne, wytrzymały element dachowy na werandach, balkonach i dziedzińcach wewnętrznych lub jako efektowne markizy czy osłony ścienne.

 

Nadają się do każdej pionowej lub poziomej ochrony przed wiatrem i złymi warunkami atmosferycznymi, chronią dodatkowo przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Ze względu na niewielki ich ciężar, konstrukcja nośna może być wykonana samodzielnie z łatwo dostępnych materiałów budowlanych (drewno, stal, aluminium).

Płyty PCV cechuje duża wytrzymałość mechaniczna i odporność nawet na bardzo agresywne warunki zewnętrzne.

 Są one także w dużej mierze odporne na różnego rodzaju chemikalia, dlatego też nadają się do tak wszechstronnego zastosowania:

 dachy i elewacje wiat, altanek, garaży, ogrodów zimowych, pawilonów, szklarni

zadaszenie i zabudowa tarasów,

balkonów, obiektów wystawienniczych, tunelowych ciągów komunikacyjnych

zadaszenia hal przemysłowych, hal sportowych i basenów

zadaszenia obiektów hodowli zwierzęcej inne nietypowe zastosowania

WŁAŚCIWOŚCI:

 

lekkie,

łatwe w montażu,

o długiej żywotności,

odporne na uderzenia,

odporne na promienie UV,

nie przyjmują wilgotności,

tłumią odgłosy padającego deszczu,

wysokoodporne na temperaturę (do 86 °C),

używane jako substytut za płyty bitumiczne i płyty faliste włókno-cementowe (eternit).

Charakterystyka produktów z drewna     Drewno jest materiałem naturalnym i posiada charakterystyczne dla siebie cechy mające wpływ na jakość obróbki oraz walory estetyczne zmienne w czasie w zależności od rodzaju zabezpieczenia i warunki przechowywania. Do najbardziej charakterystycznych cech drewna iglastego z którego wykonane są nasze wyroby należy zaliczyć: Faktura i sęki – zależą od rodzaju drewna oraz warunków jego wzrostu. Ilość występujących sęków i ich wielkość w wyrobach jest dopuszczalna pod warunkiem, że nie osłabia to elementów konstrukcji. Zmiana wymiarów – w zależności od wilgotności klimatu w jakim drewno się znajduje jego struktura komórkowa dąży do osiągnięcia równowagi wilgotności z otoczeniem zmieniając przy tym dość znacznie swoje wymiary poprzeczne. Zjawisko to popularnie zwane kurczeniem i pęcznieniem może zmienić wymiar poprzeczny elementów drewnianych nawet do 10%. Wycieki żywicy – w wyniku oddziaływania temperatury i kurczenia się naturalnym zjawiskiem jest wyciekanie pozostałości żywicy z włókien drewna. Zjawisko to jest szczególnie charakterystyczne dla wyrobów wykonanych z drewna iglastego. Pęknięcia i skręcenia – naturalna nierównomierność struktury drewna oraz sęki są przyczyną zróżnicowanych zmian wilgotności w jego strukturze. Powstające wewnętrzne naprężenia mogą być przyczyną wzdłużnych pęknięć i skręceń elementów konstrukcyjnych. Starania nasze polegające na odpowiednim selekcjonowaniu i doborze surowca drzewnego są w stanie jedynie ograniczyć występowanie takich zjawisk. Zmiana koloru, przebarwienia – drewno nie impregnowane w sposób naturalny pod wpływem oddziaływania promieniowania UV ciemnieje i w miarę czasu zaczyna się znacznie różnić od drewna świeżo struganego. Proces konserwacji i impregnacji ma na celu zminimalizowanie lub zamaskowanie takiego zjawiska.     Zastrzeżenia dotyczące cech fizykochemicznych właściwych dla danego typu drewna (przebarwienia, pęknięcia, zmiany wymiarów itp.) nie mogą być powodem reklamacji.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia