• Altana drewniana 4 Słonecznik

Altana drewniana Słonecznik. Piekna sześciokątna konstrukcja, oparta na solidnych słupach o przekroju 13 x 13 cm i klejonych warstwowo. Góra altany oparta na łukowych podporach, nadaje ogólnemu wizerunkowi elegancji. Dostępna jest w rozmiarach 3,20, 4, 5 i 6 m.

Pokrycie dachu
Kolor impregnacji
Meble
4900.00
szt. Do przechowalni
Oblicz ratę
Wysyłka w ciągu 45 dni
Cena dostawy 450
Odbiór sklep Gorzów 0
Odbiór sklep Szczecin 0
Kurier do 150km od Gorzowa Wlkp w godz. 8:00-15:30 450
Kurier cała Polska godz. 8:00-15:30 980
Dostępność Średnia dostępność

Więcej informacji: 510 956 767

Zostaw telefon

Altana drewniana Słonecznik

Świetnie wkomponuje się w ogrodzie, restauracji, miejscu użyteczności publicznej. Pięknie frezowane słupy z drewna klejonego, podtrzymują wieniec wykonany z łukowych podpór na których, spoczywa sześciokątny dach. Altanę warto pokryć gontem przez co będzie się prezentować lepiej a dodatkowo wydłuży nam to żywotność całej konstrukcji. Altana dostępna jest w czterech wielkościach 3,20 m, 4 m, 5 m oraz 6 m.

Dane techniczne

Średnica altany

4 m

Wysokość słupów

2,2 m

Wysokość do kalenicy

2,9 m

Podłoga w komplecie

Brak

Gatunek drewna

Sosna

Impregnacja

Brak

Rodzaj fundamentu

Kotwy

Charakterystyka produktów z drewna     Drewno jest materiałem naturalnym i posiada charakterystyczne dla siebie cechy mające wpływ na jakość obróbki oraz walory estetyczne zmienne w czasie w zależności od rodzaju zabezpieczenia i warunki przechowywania. Do najbardziej charakterystycznych cech drewna iglastego z którego wykonane są nasze wyroby należy zaliczyć: Faktura i sęki – zależą od rodzaju drewna oraz warunków jego wzrostu. Ilość występujących sęków i ich wielkość w wyrobach jest dopuszczalna pod warunkiem, że nie osłabia to elementów konstrukcji. Zmiana wymiarów – w zależności od wilgotności klimatu w jakim drewno się znajduje jego struktura komórkowa dąży do osiągnięcia równowagi wilgotności z otoczeniem zmieniając przy tym dość znacznie swoje wymiary poprzeczne. Zjawisko to popularnie zwane kurczeniem i pęcznieniem może zmienić wymiar poprzeczny elementów drewnianych nawet do 10%. Wycieki żywicy – w wyniku oddziaływania temperatury i kurczenia się naturalnym zjawiskiem jest wyciekanie pozostałości żywicy z włókien drewna. Zjawisko to jest szczególnie charakterystyczne dla wyrobów wykonanych z drewna iglastego. Pęknięcia i skręcenia – naturalna nierównomierność struktury drewna oraz sęki są przyczyną zróżnicowanych zmian wilgotności w jego strukturze. Powstające wewnętrzne naprężenia mogą być przyczyną wzdłużnych pęknięć i skręceń elementów konstrukcyjnych. Starania nasze polegające na odpowiednim selekcjonowaniu i doborze surowca drzewnego są w stanie jedynie ograniczyć występowanie takich zjawisk. Zmiana koloru, przebarwienia – drewno nie impregnowane w sposób naturalny pod wpływem oddziaływania promieniowania UV ciemnieje i w miarę czasu zaczyna się znacznie różnić od drewna świeżo struganego. Proces konserwacji i impregnacji ma na celu zminimalizowanie lub zamaskowanie takiego zjawiska.     Zastrzeżenia dotyczące cech fizykochemicznych właściwych dla danego typu drewna (przebarwienia, pęknięcia, zmiany wymiarów itp.) nie mogą być powodem reklamacji.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia